Uygun Fiyata Yazlık Satın Almak

Blogolik Yazar tarafından 9 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

YAZLIK ALIYORUM DERKEN PİŞMAN OLMAYIN

Özellikle yaz aylarında yoğun iş stresi, bitmeyen günlük uğraşlardan arınmak için yaptığımız tatillerde belli bir bütçe ayırmak durumundayız. Her sene tatil için şehir dışı yolculuk, konaklama vs. masrafları uzun vadede topladığımızda bir yazlık fiyatına denk geldiğini fark edebiliriz. Pekiyi neden bir yazlık almayı düşünmeyelim?

Yazlık ev tercihlerinde öncelik Akdeniz, Ege ve Güney sahillerinde. Buralarda alış ve satışlar Dolar, Euro, Sterlin üzerinden gerçekleşiyor. Evin konumu ve sağladığı avantajlara göre fiyat artışı söz konusu oluyor. Akdeniz’de Kemer, Marmaris, Fethiye, Kaş; Ege sahillerinde Çeşme, Alaçatı, Kuşadası, İzmir tatil bölgeleri tercih ediliyor. Karadeniz ve Marmara bölgelerinde yazlık fiyatları Akdeniz ve Ege’ye göre daha uygun. Sakarya Karasu’da 50.000 TL den başlayan yazlıklar mevcut. Bu bölgede yeni yapılan çok sayıda yazlık ilgi görüyor. Ayrıca yazlık satın almak için birçok proje de mevcuttur. Örneğin; Muğla Bodrum’da FB Gayrimenkul tarafından yapılan Bitez Yalıları projesinde alıcılara açık otopark, deniz manzarası, iskele, kameralı güvenlik, plaj, villa için özel yüzme havuzu vb. birçok imkân sunulmakta.2017 yaz sonuna kadar teslim edileceği duyurulmuştur.

Yazlık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmakta. Birçok emlak uzmanına göre evin satışından önce satış hızına bakmak gerekiyor. Senenin sadece birkaç ayı kullanıma açık olacak evler tercih edilmemeli. Yıllık aidatı düşük ve yılın her ayı kullanılabilecek evler tercih edilmeli.

Yazlık evlerde en sık yaşanan problemler altyapı ve rutubet sorunu olduğundan satış sırasında dikkatle incelemek gerekiyor. Örneğin günün farklı saatlerinde evi gezmek, camların kapalı olması gibi. Evlerin ne kadar bitişik olduğu da göz ardı edilmemeli. Çünkü seslerin evler arasında fazla duyulması farklı sıkıntılara yol açabilir. Ayrıca şehir merkezine yakınlık, sahile yakınlık, sitenin sağlayabildiği güvenlik vs. kullanışlı olması açısından ayrı bir önem arz ediyor.

Eğer bir site değil de müstakil bir ev tercih etmeyi düşünüyorsanız ayrıca bar ve diskolara fazla yakın olmamasına dikkat edebilirsiniz. Her an kafa dinleyebileceğiniz, sahile ve şehir merkezine uzak olmayan evlere bakabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Uygun Fiyata Yazlık Satın Almak" bu yazı 9 Ekim 2017 tarihinde saat 13:15 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 27 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)