Ünlü Teknoloji Şirketlerinden Akıllı Ev Hamlesi

Blogolik Yazar tarafından 21 Aralık 2019 tarihinde yazılmıştır.

Ünlü teknoloji şirketleri Google, Apple, Amazon gibi markalar akıllı ev sistemleriyle ilgili ortak bir çalışma yapacak.

Geçtiğimiz günlerde Apple, Amazon, Google, IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Resideo, Samsung SmartThings, Schneider Electric, Signify, Silicon Labs, Somfy ve Wulian akıllı ev sistemleri ile ilgili çalışma yapacağını duyurdu. “Project Connected Home over IP” adı verilen ortaklık çalışması kapsamında, akıllı ev donanımlarında yer alan sistemlerde kolaylaştırma yapılacak.

Grup, Zigbee Alliance tarafından yönetilen ve İnternet Protokolü’ne (IP) dayalı yeni bir akıllı ev bağlantı standardı geliştirmeyi amaçlıyor. Böylece akıllı cihazların birbiriyle olan uyumluluğu üzerinde durulacak ve sistemler çok daha kolay uygulanabilir hale gelecek.

Hedeflenen sistem sağlandığında yalnızca tüketiciler değil, üreticiler de bundan büyük fayda sağlayacak. Üretimi yapılan cihazlar birden çok platform üzerinden değil, tek elden kontrol edilebilecek. Bu durum kolaylığı arttırırken, hızı da ikiye katlayacak. Çalışma grubu, ev sistemlerinin Siri, Alexa ve Google Asistan üzerinden kontrolüne de el atacağını açıkladı. Bu güç birliği önemli gelişimleri de beraberinde getirecek.

10 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Ünlü Teknoloji Şirketlerinden Akıllı Ev Hamlesi" bu yazı 21 Aralık 2019 tarihinde saat 18:54 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)