Ücretsiz Hosting Hizmeti Veren Firmalar 2017

denizli tarafından 30 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Merhabalar arkadaşlar. Bu gün sizlere ücretsiz hosting veren bazı firmalarından bahsedeceğim. İnternet dünyasında var olmanın ilk adımı bir domain yani alan adı (com, net, org gibi) kayıt ederek işe başlamaktır. Alan adınızı aldınız, fakat web sitenizin dosyalarının 7/24 ulaşılabilir olmasını sağlamak için bir barındırma hizmetine yani hostinge ihtiyaç duyacaksınız. Hiçbir ücret ödemeden sahip olacağınız ücretsiz hosting servislerini sizler için aşağıda paylaştık.

Paralı Hosting ile Ücretsiz Hosting Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Hosting, ücret karşılığında sunulan sanal bir hizmettir. Büyük çaplı bazı firmalar kalitesini daha fazla kitlelere duyurmak adına tabiri caizse “tadımlık” olarak niteleyebileceğimiz düşük özelliklerdeki hosting paketlerini müşterisi olmayan kullanıcılar özgürce deneyimlesin diye bedava sunarlar. Örneğin ücret ödeyerek satın aldığınız bir hosting paketinde 2 GB alan verilirken ücretsiz bir hosting paketinde 500 MB ile yetinmeniz gerekir.

Ülkemiz de vergilendirme, elektrik ücretleri ve benzeri durumlardan dolayı hosting hizmeti ekseriyetle pahalıdır. Bir çoğu da alanında yeteri kadar yetkinliği olmayan, esnaf mantığında çalışan kişi ve kurumlar tarafından sunulduğu için hem pahalı hem de arzu edilen kaliteden yoksundur. Rehberimizde tanıtacağımız ücretsiz hosting servisleri, pek çok paralı hostingden daha iyi performans sunan kaliteli platformlardır.

Birbirinden Güzel Ücretsiz Reklamsız Linux Hosting Paketleri Serisi

Linux hosting servislerinden WordPress gibi PHP diliyle yazılmış ve Mysql veri tabanına ihtiyaç duyan yazılımları sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

000webhost: Uzun zamandır binlerce kullanıcıya ücretsiz hosting imkanı sağlamış köklü bir şirket olan Hosting24’ün bir koludur. 1 GB web alanı ve 10 GB trafikle göz alıcı özellikler sunmakta. Kolayca kayıt olmak mümkün. Php, Mysql desteği mevcuttur.

Byethost: İnternet yayıncılığı ile ilgilenmeye başladığım 2008 yılından beri bifiil hizmetini sürdüren köklü bir servis. 1 GB web alanı ve 50 GB trafik vermekte. Addon Domain özelliği ile bir hesapta 5 siteye kadar barındırma yapabilirsiniz. Otomatik SSL desteği de dikkat çeken bir başka özelliği.

Çok zamanınızı almayacak bir üyelik formu mevcut. (Not: Internet Explorer’da açılmıyormuş.)

Hostinger: Kaliteli hosting servis sağlayıcılarından biri. Türkçe dil desteği bulunmakta ve destek ekibinde Türk çalışanların olması da diğer bir artısı. 2 GB alan ve 100 GB trafik gibi devasa özellikleri ile öne çıkıyor. Üye olmak oldukça basit ve zahmetsiz.

Hostgator: Hosting sektörünün öncülerinden biridir! Her ölçekte web sitesinin barınabileceği güçlü bir alt yapı sunan Hostgator elbette bu büyük hizmetini belli bir ücret mukabilinde sunuyor. Fakat 1month1cent kupon kodunu kullanarak 1 ay boyunca sadece 1 cent gibi ücretle deneyimleyebilirsiniz. Paketlerinde SINIRSIZ özellikler barındırıyor. Fazlaca detay bilgi isteyen bir sipariş formunun olması tek negatif yanı diyebiliriz.

Ücretsiz ve Reklamsız Windows Hosting Servisleri

Windows hosting servislerinde ASP, ASPX diliyle yazılmış web yazılımlarını sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Somee: Yıllardır ücretsiz Windows hosting noktasında kapısını çaldığımız yegane istikrarlı firmalardan biridir. 150 MB alan ve 15 GB trafik sunan paketinde 15 MB limit bulunan MSSQL veritabanı desteği de sunmakta. Sipariş oluşturmak çok zamanımızı almıyor.

Smarterasp: Aslında ücretli hizmet veren bir servis ama paketlerini 60 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimlemeye açıyor. 1 GB alan ve 10 GB trafik mevcut. Kayıt aşamasında “60 Days Free Trial” seçeneğini aktif etmeyi unutmayalım.

Ücretsiz hosting hesabınızı oluşturduktan sonra sizlere verilen FTP bilgileri ile web sitenizin dosyalarını sunucuya aktarabilirsiniz. Bu noktada ücretsiz olarak sunulan Filezilla işinizi görecektir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Ücretsiz Hosting Hizmeti Veren Firmalar 2017" bu yazı 30 Mart 2017 tarihinde saat 21:51 sularında "Genel,Teknoloji,Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 277 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)