Üç Boyutlu Yazıcılarda Kullanılan Teknolojiler

Blogolik Yazar tarafından 4 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Üç Boyutlu Yazıcılarda Kullanılan Teknolojiler
Üç Boyutlu Yazıcılarda Seçici Lazer Sinterleme ( SLS ) , Fused Deposition Modelin ( FDM ) ve Stereolithograhpy genellikle tercih edilen yazıcı teknolojilerindendir. Üç Boyutlu Yazıcılarda sayısal model STL formatı kullanılır ve yazıcıya gönderilerek obje oluşturulur. Objeyi oluşturabilmek için ihtiyacımız olan şeyler ise ; 3 eksenli bir cnc ve kontrol kartı ; bu cnc ve kontrol kartını işleyebilecek bir yazılım ve malzeme yığma özellikli bir araçtır.

Kullanılan Malzemeler
Üç Boyutlu Yazıcılarda genellikle termoplastik , metal , titanyum , seramik tozu , kağıt , foto polimer gibi malzemeler kullanılır. En çok tercih edilen malzeme ise ; termoplastik malzemedir. Sebebi ise ; tekrar tekrar eritilerek kullanıma uygun hale getirilmesidir.

Üç Boyutlu Yazıcılarda Ürün Oluşturma
Üç boyutlu yazıcılardan ürün oluşturmak için hazır planlar veya kendimizin tasarladığı ürün planları kullanarak bu planı yazdırarak obje elde edebiliriz. Kullanımı çok basit olup elde ettiğimiz objeleri çoğaltabileceğimiz gibi tasarımlar ve renkler üzerinde yapacağımız değişiklerle ürünleri kendimize özgü şekilde oluşturabiliriz.
Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır ? sorusunun cevabı aslında bu kadar basit, gerisi sizin hayal gücünüze kalmış!

2 sene önce yazılmıştır.
"Üç Boyutlu Yazıcılarda Kullanılan Teknolojiler" bu yazı 4 Mart 2017 tarihinde saat 16:55 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 53 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)