Twitter’daki Videoları Web Siteme Nasıl Eklerim?

Blogolik Yazar tarafından 2 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Twitter’daki Videoları Web Siteme Nasıl Eklerim?

Günlük yaşantımızda web siteleri git gide önem kazanmaktadır. Bazıları blog tarzı bazıları da klasik web sitesi tarzında oluyor. Bu Web sayfalarımızda onlarca içerikler paylaşılmakta ve insanlar bu siteler üzerinden iletişim kurmaktadır. Popüler mikroblog sitesi olan Twitter, sürekli kendini yenileyerek kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Sıklıkla kullandığımız sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da günde binlerce içerik ve video paylaşılmaktadır. Bu videolar arasından birçoğu ilgimizi çekebilir ve bunu sayfamızda paylaşmak isteyebilirsiniz.

Kendimize sorduğumuz ilk soru şu oluyor tabi ki.  Twitter’daki videoları web siteme nasıl eklerim? Öncelikle www.twitter.com üzerinden siteye üyelik giriş yapılır. Videolara göz atılır. Beğendiğimiz bir videonun alt kısmında bulunan cevapla, retweet, favorilere ekle gibi seçenekler bulunmaktadır. Oranın hemen sol kenarında bulunan üç nokta işareti vardır. Oradaki üç noktaya tıklanarak önümüze bir pencere açılır. Karşımıza çıkan pencerede önümüzdeki seçeneklerden video ekle seçeneği seçilir. Açılan pencerede videonun kodu karşımıza çıkar. Açılan pencerede tüm içerik seçilir (ctrl + a tuş kombinasyonu) ardından da kopyalama (ctrl + c) işlemi yapılarak içerik kopyalanır. Kopyala işlemi tamamlandıktan sonra kendi web sitemiz üzerinden içeriğin görülmesini istediğimiz yere içerik yapıştırarak (ctrl + v) sitemizde içeriği basit bir şekilde paylaşabiliriz.

Bu sayede web sayfanızda paylaştığınız videoda hiçbir farklı siteye uğramadan direkt site üzerinden erişim kolaylığı sağlar.

4 sene önce yazılmıştır.
"Twitter’daki Videoları Web Siteme Nasıl Eklerim?" bu yazı 2 Haziran 2016 tarihinde saat 23:59 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 72 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)