Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir

Blogolik Yazar tarafından 3 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir

Tüm dünyada gelişen teknoloji ile gerek hobi olarak gerekse direkt bu işle kişisel olarak uğraşan spor yapan kişiler olarak, spor karşılaşmalarını kaçırmamak ve büyük ilgi gören oyun etkinliklerini, oyuncuların oynayış videolarını canlı şekilde izlemek isteyenlerin vazgeçilmez uygulaması twitch; e-spor etkinliklerinin sanal âlemdeki vazgeçilmez oyun odaklı ağıdır.

Fakat son zamanlarda hackerlerin hedefi olan twitch, sistemde bazı güvenlik açıkları olduğunu fark edip oyun meraklılarının takip ettiği bu sistem için sonunda güvenlik açığını kapatmak için, google, mikrosoft, twitter, facebook gibi şirketlerin kullandığı iki kademeli ya da iki adımlı doğrulama sistemini geliştirmiş ve ek güvenlik oluşturmuş oldu. Ayda 100 milyondan fazla ziyaretçisi olan bu video platformu oyun dünyasında bir devrimdir.

Bu iki kademeli güvenlik sistemini etkin hale getirmek için, hesap ayarlarından güvenlik ve gizlilik sekmesinden iki kademeli güvenlik ayarını seçmelisiniz. Daha sonra karşımıza çıkan akrana ülke kodu ve telefon numarasını girmeniz gerekmektedir. Cep telefonunuza mesaj olarak gelecek olan doğrulama kodunu girerek, daha sonra twitch hesabı kullanıcı bilgilerinizi girmelisiniz. Telefonunuza gelen bu şifreler tek kullanımlık olduğundan daha güvenli kullanacaksınız dır. Bu iki aşamalı güvenlik duvarı ile kullanıcılar artık hesaplarının daha güvende olduğunu hissedecek içleri rahat şekilde mobil cihazdan merak ettikleri, kaçırmak istemedikleri video ve oyunları takip ederek sanal keyif yapabileceklerdir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir" bu yazı 3 Temmuz 2016 tarihinde saat 23:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 140 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)