Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

Blogolik Yazar tarafından 15 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır.

Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

Pokemon Go oyunu özellikle son günlerde internet ortamında en çok bahsedilen oyunlardan birisi durumdadır. Özellikle oyunun ilginç detayları, oldukça ilgi çekicidir. Pokemon çizgi filminin karakterlerini, birebir olarak sanal gerçekliğe aktaran oyunun yapımcıları, bu sayede insanların da ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Bu konuda oldukça sistematik davranan yapımcılar, insanların daha çok sevdiği Pikachu karakterinin, avlanılmasını zorlaştırmıştır. Bu gibi sebepler de insanları oldukça cezbetmektedir.

Oyunun ilgi çekici detayları bir yana, şuan için tek sıkıntı, oyunun resmi olarak Türkiye’de çıkış yapmamış olmasıdır. Bu sebepten ötürü oyunu indirmek için bazı adımları izlemek gerekmektedir. Pokemon Go oyunu şuan için Android ve İOS tabanlı cihazlarda mevcuttur. Android cihazlarda APK dosyasını kurarak, oyunun yüklemesini yapabilirsiniz. Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon Go nasıl yüklenir diye baktığımız zaman, öncelikle App Store hesabına yeni giriş yaparak, ufak bir format değişikliği yapmak gerekmektedir.

Pokemon Go oyunu şuan için Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD’de resmi olarak mevcuttur. Bu yüzden öncelikle App Store hesabınızdan Log Out diyerek çıkış yapmanız gerekmektedir. Ardından yeni hesap girişi yaparken, Ülke/Bölge seçimi yerine, bu mevcut üç ülkeden birini ve bu ülkenin posta kodunu yazmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz o ülkenin formatına geçecektir ve direkt olarak App Store menüsüne Pokemon Go yazdığınız zaman, oyunun indirilmesini gerçekleştirebilirsiniz. Oyunu indirdikten hemen sonra, Ülke/Bölge seçimi yerini tekrardan Türkiye olarak değiştirebilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Türkiye’deki iPhone’lara Pokemon Go Nasıl Yüklenir?" bu yazı 15 Ağustos 2016 tarihinde saat 23:38 sularında "Oyunlar" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 44 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)