Türkiye’de En Fazla Kullanılan Telefon Markaları Belli Oldu

Blogolik Yazar tarafından 12 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Türkiye pazarında en çok ilgi gören akıllı telefon markalarının hangileri olduğuna dair yeni bir liste yayınlandı. İşte detaylar…

Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 48,24‘ü telefon satın alacağı zaman tercihini Samsung‘dan yana kullanıyor. En yakın rakibi Apple’a üç kat fark atan Samsung, Çinli isimlerin hamlelerinden pek etkilenmemiş gibi görünüyor. Xiaomi, Huawei ve OPPO gibi firmalar Apple’ın kullanım oranını yüzde 15,65’e kadar indirmiş durumda.

Son yıllarda uygun fiyatlı telefonları ile ön plana çıkan Huawei/Honor ise yüzde 13.91‘lik kullanıma sahip. Xiaomi ise yüzde 6.06 kullanımı ile yükselişine devam ediyor.

General Mobile yüzde 3.88‘lik kullanım ile beşinci ve LG ise yüzde 2.27 kullanım ile altıncı sırada bulunuyor. LG’nin son durumu düşünürsek bu oranın oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Yerli telefonlarımız Vestel yüzde 1.81 ve Casper ise yüzde 1.42 ile ilk ona girmeyi başarıyor. Son dönemde ülkemizdeki atılımları ile dikkat çeken OPPO ise yüzde 1.19‘luk kullanım ile yıldızı en çok parlayan firma olmayı başarıyor. OPPO böyle giderse önümüzdeki yıl ilk beşte kendine çok rahat yer bulabilecek gibi görünüyor.

Samsung: %48,24
Apple: %15,65
Huawei: %13,91
Xiaomi: %6,06
General Mobile: %3,88
LG: %2,72
Vestel: %1,81
Casper: %1,42
OPPO: %1,19
Sony: %0,87

Böylece Samsung şirketinin rakiplerine nazaran ülkemizde çok daha başarılı olduğunu söylemek mümkün.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Türkiye’de En Fazla Kullanılan Telefon Markaları Belli Oldu" bu yazı 12 Mayıs 2020 tarihinde saat 20:12 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)