TTNET’ten çözüm adına çözümsüz sonuçlar!

denizli tarafından 22 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır.

Merhaba Arkadaşlar. Her gün sizlere teknoloji şirketlerinin piyasaya sürdüğü ve üzerinde çalıştığı ürünlerin yer aldığı haberleri güncelliğini kaybetmeden sizlere sunmaya çalışıyoruz. Her gün büyük teknolojik gelişmelerin yaşandığı dünyamızda, biraz da ülkemizde faaliyet gösteren firmaların gelişememezliğinden bahsetmek istedim. Konumuz TTNET.

Sunamadığı söz konusu hizmet “internet” olunca diğerlerin bir anlamı kalmıyor. 1 yılı aşkın bir süredir takipçisi olduğunuz Teknolojioku.com’da editörlük görevimi ifa etmeye çalışıyorum. Tabiii TTNET’in  bu görevi yapmama izin verdiği müddetçe. Sözü daha fazla uzatmadan başımdan geçen olayları sizlere ve duysun diye TTNET’e dilimiz döndükçe aktarmak istiyorum.

Karadeniz bölgesinin yeşili ve çayı ile meşhur olan Rize ilinin Pazar ilçesinde ikamet etmekteyim. İlçe ile bulunduğum köy arasında 17 km’lik bir mesafe var ve bize en yakın santral 5 km uzağımızda bulunuyor. Haliyle internet hattında zamansız kopmalar ve 1mpbs’yi geçmeyen hız mevcut. Bazen öyle oluyor ki, 300kb ile upload yapmaya çalışıyorum. Bir gün kararımı verip TTNETin “Bize ulaşın” bölümünden iletişime geçtim. O gün beni müşteri hizmetlerinden arayarak sorunumun ne olduğunu sordular. Ben de uzun uzun, santralın bize uzaklığından bu sebeple hızın düştüğünden ve kopmaların olmasından bahsettim. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bilgilerimi alıp bir iki gün içinde hattımı kontrol etmeye teknik elemanların geleceğini söyledi.

Fazla sürmedi ertesi gün beni Rize bölgesi teknik elemanları arayarak, “Müsait misiniz? Gelip internet hattınızı ve bağlantılarınızı kontrol edeceğiz” dediler.”Buyrun gelin” dedim ve beklemeye başladım. Çalışanlar geldi eve giriş hattını kontrol ettikten sonra ev içindeki Splitter bağlantısını kontrol edip Splitter’i değiştirdiler. Değiştikten sonra “Sorun çözüldü mü?” diye sordum, “Tamamdır artık kopma ve hız düşüklüğü olmayacak” dediler. Öyle bir hizmet alıyoruz ki güleyim mi, yoksa ağlayayım mı bilemedim.”Splitter değiştirmekle internet hızım artabiliyor madem bunu ben de yapardım, dalga mı geçiyorsunuz benimle” diye söylendim. O gün ve onu takip eden günlerde sorunlarda hiçbir düzelme olmadı. Tekrar mail atarak daha da sinirlenmiş bir halde sorunun daha da arttığını söyledim.

Ertesi gün tekrar müşteri hizmetlerinden arayarak sorunumla ilgil bilgi aldılar. Ben de santralin uzak olduğunu ve santral hizmeti düzelmezse sorunların düzelmeyeceğini belirttim. Beni o gün tekrar aradılar ve durumu Rize’deki bölge müdürüne aktardıklarını ve müdürden gelen cevabı ilettiler. Şu an o bölgede santral yenileme veya ekleme gibi bir programlarının olmadığı ancak, ileride abone sayısının artmasıyla o bölgeyi programa alabileceklerini belirtmiş.

TTNET’e kaliteli hizmet vermezseniz nasıl abone sayınız artacak diye sormak gerekiyor? Altyapıyı iyileştirip sorunlara anında müdahale ederseniz müşteri çekersiniz. Yok siz abone olun biz ilerde sorunları çözmeye çalışırız derseniz müşteri de doğal olarak çoğalmaz.Yine uzun bir bekleyişten sonra sorunlarımla başbaşa kalmış bir kardeşiniz olarak bu yazıyı kaleme almak istedim. Bu arada bu yazıyı kaleme alacağımı da TTNET’e de bildirdim. Yazının devamı sorunlar çözülmediği müddetçe gelecektir. Sizler de varsa sorunlarınız ( Eminim ki vardır) yorum bölümünden bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.

5 sene önce yazılmıştır.
"TTNET’ten çözüm adına çözümsüz sonuçlar!" bu yazı 22 Kasım 2014 tarihinde saat 14:41 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 122 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)