TSMC, Amerika İçin Yatırımda Bulunacağının Duyurusunu Yaptı

Blogolik Yazar tarafından 16 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

TSMC şirketi son gelişmelerden sonra geri adım atarak Amerika için yatırım yapacağını açıkladı.

Huawei ve Amerika arasında yaşananlar mobil pazarı derinden etkilerken bu savaşın galibi olmayacak gibi görünüyor. Amerikan Hükumeti tam bir yıl önce Huawei INC. Varlık Listesine almış ve bunun üzerine de Amerikalı şirketlerin Huawei ile çalışmaları askıya alınmıştı. Huawei markasını en çok etkileyen yasak ise Google servislerini telefonlarında kullanamaması oldu. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde Huawei‘nin işlemcilerini üreten TSMC‘nin yola Huawei ile devam etmeyebileceği ortadaydı.

Bildiğiniz üzere TSMC bir süredir 5 nanometre üretim sürecine sahip yonga setlerini geliştiriyor ve görünen ki; dünyanın ilk 5 nanometre üretim sürecine sahip mobil işlemcileri de TSMC tarafından üretilecek. Tayvanlı işlemci üreticisi Apple‘ın iPhone 12 serisinde kullanacağı A14 Bionic yonga setlerinin üretimi de yine TSMC tarafından yapılacak. Böylece TSMC Amerika pazarı için büyük çaplı bir yatırım yapmış olacak.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"TSMC, Amerika İçin Yatırımda Bulunacağının Duyurusunu Yaptı" bu yazı 16 Mayıs 2020 tarihinde saat 15:04 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)