Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Blogolik Yazar tarafından 1 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

İlerleyen teknolojiyle beraber artık telefonlarda parmak izi sistemi kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Apple’ın Iphone 5s ve sonrasındaki serilerinde ortaya çıkan bu sistem oldukça kullanışlı ve koruma açısından da oldukça güvenilirdir. Parmak izi sistemi sadece telefonun kitleme sistemi olarak kullanılmamakta ayrıca satın alma işlemlerinde de kimlik belirlemek olarak kullanılmaktadır. Bu sistemin kötü bir yanı vardır. Oda herhangi ıslaklıkta veya kurulukta sistem parmak izini tanıyamaya bilmektedir. Bunun dışında birde sistemsel oluşabilecek Touch ID sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Bu sorunda ise yapılması gereken Iphone telefonlarda ayarlar kısmından Touch ID ve parola bölümüne geçiş yapılarak parmak izi silme seçeneğini seçilir ve silindikten sonra yeniden bir parmak izi girişi yapılması gerekmektedir. Ancak bilinmesi gereken şey sorunun sistemde mi yoksa parmakta mı olduğundan kesin olarak emin olmak gerekmektedir. Çünkü parmak izi kolay etkilenen bir şeydir bu sebeple sistemin tanımaması mümkündür. Eğer yeni parmak izi girildiğinde de sistem parmak izini tanımıyorsa yapılması gereken şey mikro fiber bir bezle parmak izi silinmelidir. Bu işlemlerden biri yapılarak çözüm sağlanmış olur.

3 sene önce yazılmıştır.
"Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?" bu yazı 1 Ekim 2016 tarihinde saat 01:37 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 73 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)