Toplama Akıllı Saat Blocks Bu Yaz Sipariş Almaya Başlayabilir

denizli tarafından 3 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

Google, Project Ara ile kendi telefonumuzu oluşturmaya imkan sağlıyordu. Bu sistem satışa geçmedi ancak giyilebilir modülerden çok daha iyi bir haber geldi.

Modüler telefon Project Ara daha satışa çıkmadı fakat modüler bir akıllı saatin satışa çıkması yakındır.

CES 2015‘te mock-up olarak gösterilen modüler akıllı saatler Qualcomm‘unda desteğini alarak bu yaz sipariş almaya başlayabilir.

1

Saatin ana gövdesinde Qualcomm’un akıllı saatler ve orta sınıf telefonlar için kullandığı Snapdragon 400 işlemcisi yer alacak. Tabi ki Android ile çalışacak olan saatlere hardware bit ilave etmek dahi olası olacak. Blocks; Köşeli, Yuvarlak ve E-link olmak üzere üç değişik ekran üretecek. Üretici şirket Blocks saatler için; GPS, hücresel data, kalp ritim ölçer, pil ve temassız ödemeler için modüller üretmeye başladı dahi. Hem de modüller arasında parmak izi sensörü dahi bulunacak.

Saatin güzel yanlarından biri ise onun hem Android hem de iOS ile çalışacak olması. “Nasıl olur ya?” diye şaşırdığınızı duyar gibiyim. Yukarıda belirttiğimiz Android ile çalışacak bölümünü Android Wear platformu olarak düşünebilirsiniz. Ama bu alet Android Lollipop‘un özelleştirilmiş bir sürümünü kullanacak.

Çıkış tarihi olarak bir netlik kazanmasada toplu bir bağış kampanyasıyla satılacağı düşünülüyor. Öyle ki CES’e dönersek şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada bu Haziran ayında Kickstarter üzerinden satışa çıkacak ve sene bitmeden teslim edilecekti. Bu üründen çok ümitli olduğumuzu söyleyelim ama saatin ve modüllerin ücreti çok uç olursa ümitlerimiz suya düşebilir.

5 sene önce yazılmıştır.
"Toplama Akıllı Saat Blocks Bu Yaz Sipariş Almaya Başlayabilir" bu yazı 3 Haziran 2015 tarihinde saat 15:51 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)