Tokyo Şehri Hakkında Bilgiler

Blogolik Yazar tarafından 9 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Tokyo Şehri Hakkında Bilgiler

Tokyo Japonya’nın ve dünyanın en büyük ve en pahalı şehridir. Tokyo’da yazın nemli ve sıcak bir hava kütlesi ile karşılaşılırken kışın ise hava genelde serindir. Japonya’nın en gelişmiş şehri olduğundan şehirde Japon iş dünyasının merkezi olan Marinoluca semti yer almaktadır. Bunlarla birlikte şehirde üniversite, basım evleri, Milli parlamento binası, çok sayıda ahşap ev ve milli bir abide olarak kabul edilen Meiji tapınağı yer almaktadır.

Ekonomi dünyasında çok önemli bir yeri olan Tokyo uluslararası bir finans merkezidir. Şehirde dünyanın en büyük bankaları ve sigorta şirketleri bulunmaktadır. Şehirde ulaşımda üst seviyede gelişmiştir. Şehir içinde ulaşım metro büstler ve tramvaylarla sağlanırken, biri iç seferler diğeri ise dış seferler olmak üzere iki tane hava limanı bulunmaktadır.

Japonya gibi gelişmiş bir ülkenin en önemli şehri olan Tokyo’nun tabi ki eğitim alanında da geri kalması beklenemez. Şehirdeki önemli üniversitelerden bazıları Tokyo üniversitesi, Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi yer almaktadır. Ayrıca Vaseda ve Keio gibi özel üniversitelerde eğitim alanında çok önemli bir yere sahiptir.

Tokyo şehri çok modern ve çok gelişmiş bir şehirdir. Şehirde ahşap binalara da rastlamak mümkündür, çok katlı gökdelenlere rastlamakta mümkündür. Bina yapımında Tokyo şehrinde mimariye ve dayanıklılığa özel ilgi gösterilir. Bu sayede çok yüksek katlı binalar depremden etkilenmemektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Tokyo Şehri Hakkında Bilgiler" bu yazı 9 Nisan 2016 tarihinde saat 20:51 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 218 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)