Telefon Şarjı Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır?

Blogolik Yazar tarafından 13 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Telefon Şarjı Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır?
Telefonlarınız da şarj sorun varsa eğer bunu bazı uygulamalar yaparak daha uzun süre dayanılabilir hale getirebilirsiniz. Eğer internetinizi hiç kullanmıyorsanız ayarlardan mobil ağlara girerek kapalı tutmaya özen gösterin.

Telefonunuzu son sürüme güncelleyin. Batarya kullanım ekranını aktif duruma getirin. Böylelikle pil yüzdenizi ve ömrünü görebilir, telefonunuzu daha tedbirli kullanabilirsiniz. Pil kalibresini yenilemeniz de gerekmektedir. Telefonunuzu kullanım sırasındaki titreşimini kapatın. Gün boyunca yaptığınız işlemler sırasında titreşim pil ömrünüzü çok azaltır. Bu yüzden titreşimini kapatın. Telefonu 15 ile 25 derecede şarj edin fazla sıcak veya fazla soğuk ortamlarda telefonun pil ömrü azalır.

Ana ekranda kullanılan duvar kâğıdı ve temanın etkisi de bulunmaktadır. Fazla canlı renkler ve hareketli duvar kâğıtları pil kullanımını artırır. Açık olan kablosuz ağlar pil ömrünü kısaltır. Telefonunuzun işlemcisini verimli olarak yönetin.

Bu önerilere dikkat ettiğiniz takdirde telefonunuzun pilini çok verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Günlük telefonu şarja takmanız hem telefonunuzun pil ömrünü azaltır hem de sizin sürekli aktif olmanıza engel olur. Ancak telefondan uzak kalmanız demek, günümüzde hayattan uzakta kalmanız anlamına gelmektedir. Hiç kimse bu durumda olmak istemez.

3 sene önce yazılmıştır.
"Telefon Şarjı Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır?" bu yazı 13 Nisan 2016 tarihinde saat 20:49 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 158 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)