Teknolojide Yaşanan Gelişmeler

Blogolik Yazar tarafından 1 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır.

Teknoloji hayatımızda öyle bir boyut aldı ki hayatımız neredeyse tam anlamıyla ona bağlı bir boyuta ulaştı. Zaman zaman insanı tedirgin edebilecek hale gelen teknoloji ne kadar yakınsak da hepimizin vazgeçilmezi olarak ve tabiri caizse kurtarıcımız olarak yanı başımızda.

Teknolojide yaşanan gelişmeler  ile saat, gözlük gibi taşınabilir cihazlar,tabletler,3d yazıcılar artık her anımızı benzersiz bir konforda geçirmemizi sağlamakta.Bu teknolojide yaşanan gelişmeler yalnızca cihazlar anlamında değil sağlık ve askeri alanda da değişim göstermekte. Bir tüp bebek tedavisi teknolojinin gelişmesi ile birlikte eskiye nazaran daha başarılı sonuçlar vermekte ya da kök hücre tedavisi gibi yeni şifa yöntemleri bulunmakta. Askeri alanda ise en büyük gelişme insansız hava araçları olsa gerek.

Tabii teknolojide yaşanan gelişmeler ne kadar insanların yüzlerini güldürse de işin manevi boyutuna bakıldığında ne yazık ki yüzler o kadar da gülmüyor. Ne kadar kabullenemesek de bu teknolojik gelişmeler ile birlikte bireyler yalnızlaşmaya hatta arkadaş ya da akraba toplantılarında bile eski keyfi verememekte.

Hal böyle olunca evet teknolojinin gelişmesi ile hayatımız büyük ölçüde kolaylaştı.Herkesin söylediği ‘’bir tık uzağında’’sözü hiç bu kadar anlamlanmamıştı.Bir de bu işin manevi boyutunu dengede tutabilirsek işte o zaman bu teknolojide yaşanan gelişmeler hayatımızda daima ‘iyi ki’ sözünü söyletecek.

Hayat şartlarının bu yorucu koşuşturmasında teknolojiden yardım alırken lütfen bazı manevi olgularımızı,birbirimize olan ilgi,sevgi ve şefkat duygularını lütfen unutmayalım…

5 sene önce yazılmıştır.
"Teknolojide Yaşanan Gelişmeler" bu yazı 1 Ocak 2016 tarihinde saat 11:28 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 122 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)