Swarm nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 27 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Swarm nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır?

Son dönemin popüler yer bildirimi uygulaması Swarm, önceden de bildiğimiz hatta birçoğumuzun ilgi ile kullandığı Foursquare’nin yenilenmiş yüzü olarak karşımıza geliyor.
Gezmekten hoşlanan insanların vazgeçilmezlerinde sıralayabilecekleri belki de en revaçta ki uygulamalarından birisi olarak kullanıcılarına sunulan Swarm gezmekten ve gezdiği yerleri paylaşmayı seven kullanıcıların gönlünü çoktan fetih etmiş ve halada fetih etmeye de devam ediyor.
Önceden bildiğimiz üzere Foursquare ile yer bildirimleri yapabiliyor ve arkadaşlarımızı gittiğimiz yerlerden, nere olursa olsun haberdar edebiliyor hatta bunu kimi zaman birilerine misilleme yapmak için kullanıyorduk. Şimdi ise bütün bunları Swarm aracılığı ile yapıyoruz.

‘Swarm nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır’ soruları ile son zamanlarda sıkça adından söz ettiren Swarm, yer bildirimi yapmanızı ve ya siz gibi gezdiği ve ya bulunduğu mekânları yer bildirimi yapan kimseler ile iletişim kurmanızı sağlayan popüler bir sosyal platform uygulaması.
Foursquare kullanıcılarının yabancılık çekmeden kullandığı bu güncel platform, Swarm’ı kullanmak hiçte zor değil.

Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzda birkaç işlem sonrası indirebildiğiniz bu ücretsiz uygulamaya eski Foursquare hesabı ile de erişim sağlamak mümkün tabi buda kullanıcılarına güzel bir olanak sağlaması anlamına geliyor. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan farklı sekmeler aracılığı ile arkadaşlarınıza olan uzaklığınızı görebilir, kendi profilinize erişim sağlayabilir, yer bildirimlerinizi kontrol edebilir ve hatta planlamalar yapabilirsiniz. Yer bildirimi yapmak için Konum Servisinizin açık olması gerektiğini hatırlatmakta da elbette ki fayda var.
Konum Servisiniz aracılığı ile bulunduğunuz mekânı ortamı Check-İn yapmak ise sadece bir tuşa basmak kadar basit.
Tabi ki unutulmaması gereken bir şey daha var ki oda Swarm ile her yer bildirimi sonrası puan ve popülarite kazanmanız. Bildirimlerinizin size puan ve statü olarak döndüğünü belirtmekte fayda var.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Swarm nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır?" bu yazı 27 Nisan 2017 tarihinde saat 21:57 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 214 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)