Suyun Faydaları

Blogolik Yazar tarafından 13 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Suyun Faydaları

Su olmaz ise insan ve yaşam olmaz tezinin en büyük iki kanıtıdır dünyanın 4/3’ün su ve insan vücudunun %70’inin su olması. Yani en büyük faydası olarak canlı hayatının sürdürülebilmesi söylenebilir. Pe ki bu genellemeden sonra daha da ufak parçaları inceleyecek olursak ilk sıraya insan vücudundaki muazzam su döngüsünü koyabiliriz.

İşte bu su döngüsü insan vücudunda besinlerin sindirilmesine yardım eder, hücrelere oksijen taşır ve atık maddeleri boşaltım organlarına taşıyarak temel fonksiyonların karşılanmasını sağlar.

Vücuttaki görevine bakılacak olursa suyun görevi maddeleri ve besinleri gerekli organlara taşımaktır. Faydası ise vücudun işleyişinin sürdürülmesidir. Bu işleyişi sürdürebilmek içinde insanların içme suyu tüketmesi gerekmektedir.

Çünkü biz su içtikçe bu döngü devam edecektir ve döngü devam ettikçe bizler hayatta kalacağız. Genellikle suyun faydaları olarak vücut işleyişi ve dünya işleyişinin sürdürülmesini anlattık. Şimdi ise asıl ve görünen yüzüne gelelim ve suyun insan hayatında kendine nasıl bir yer edindiğini görelim.

 

3 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar: ,
"Suyun Faydaları" bu yazı 13 Eylül 2016 tarihinde saat 11:35 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 47 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)