Su Zehirlenmesi Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 27 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır.

SU ZEHİRLENMESİ

Suyun insan yapısı gereğince ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Su olmadan bedenimizin büyük bir bölümünde işlem aksaklığına yol açacağını da biliyoruz. Mineral dengemizi ve bedenimizdeki elektrotların suya ne kadar ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Peki, biz suya ne kadar ihtiyacımız olduğunu biliyor muyuz sporcular ya da diyette olanlar biliyor mu? Sporcuların suyla ne dertli olduğunu, yanlış yapılan ya da yanlış hazırlanan diyetlerin en büyük dostu düşmana çevirdiğini biliyorlar mı? Hayır bilmiyorlardı. Evet, cahilliklerinden dolayı en büyük dostlarını düşmana çevirdiler bedenlerini tanıyamadılar ve suyu yanlış kullandılar.

Yanlış kullandıklarından dolayı su zehirlenmesi olabileceğini tahmin etmediklerinden dolayı ve su zehirlenmesi nedir? Diye araştırmadıklarından dolayı vücutlarında bazı değişimler sorunlar oluştu. Hatta bazı insanların bu sorunu vücutları kaldıramadı ve öldüler. Hep bazı insanların suyun azlığından öldüğünü düşünürdünüz değil mi? Fazla su tüketiminden dolayı vücutta neler olduğuna bir bakalım. Vücudun mineral dengesini alt üst ediyorsunuz hem suda çözünenlerin dengesi vücutta hiç kalmıyor özellikle sodyumun eksikliğinde kas ağrıları ve kusma başta geliyor birde bilinç bulanıklığı baş gösteriyor.  Vücuttaki hücreleri fazla şişiriyor ve vücutta özellikle beyinde bilinç bulanıklığı gibi bazı hastalıklara yol açabiliyorsunuz. Bilinç bulanıklığı bir hastalık değildir beynin bazı önemli yerlerindeki işlevsel bozukluktur ve insanda uyanıklık olduğu halde bir uyku semeresi hali gözlenir.

Olayları çözümleyemezsiniz, zaman algılamanız bozulmuştur. Yürürsünüz, konuşursunuz ama kimle konuştuğunuzu çözümleyemezsiniz. Beyin başka bir soruna daha yol açıyor o hastalık ise beyinde şişlik. Beyinde şişlik, beyin hacminin artması ve beynin kafatası içinde sıkışması. Belirtisi ise baş ağrısı, şiddetli kusma, dengesizlik, baş dönmesi, zihin karışıklığıdır. Bu hastalığın sonucu ise koma ve ölümdür. Su zehirlenmesi diğer belirtileri huzursuzluk hissi konsantrasyon bozukluğudur. Bazı etkenlerden dolayı da su zehirlenmesi görülebilir bunlar: Böbrek ameliyatı, böbrek kanseri, vücudun su tutmasına neden olabilecek etkenler, bazı ilaçlar ve ekstazi ve halüsinojen olan amfetamindir. Bunlar nadir etkenlerdir, genellikle su zehirlenmesine yol açmazlar.

TEDAVİSİ

         Korunulması için tuzlu yiyecekler yenilmeli fazla su içilmemelidir. Tedavisi tuzlu yiyecekler ve içecekler idrar söktürücü ilaç ve serum takviyesidir. Su zehirlenmesi belirtileri görüldüğü zaman hastaneye mutlaka gidilmeli ve ilgili doktora mutlaka görünülmelidir. Su zehirlenmesi belirtileri diğer hastalıkların belirtileri olabilir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Su Zehirlenmesi Nedir?" bu yazı 27 Eylül 2017 tarihinde saat 02:16 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 58 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)