Su İle Zayıflama

Blogolik Yazar tarafından 10 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Su İle Zayıflama

Kilo sorunu yaşayan kişilerin zayıflama konusunda birçok faktörü denediği bilinmektedir. Çeşitli kürler, bitkisel çözümler ve egzersizler gibi birçok faktör zayıflamada etkilidir. Ancak en doğal zayıflama yöntemi su ile zayıflama yöntemidir. Çünkü suyun içerisinde bulunan minerallerin en büyük özelliği yağları eritmedir. Günde 2 litre su için bir kişinin yağ erim hızı daha az su içen insana göre daha hızlıdır.

Belli oranda günlük su tüketimi olmayan kişilerin günde 2 litre su içmesi gerekliliği gözünü korkutabilir. 2 litrelik su yaklaşık olarak 8 bardak suya eşittir. Su içme alışkanlığı elde edilince suyun zayıflamada ne kadar önemli bir etken olduğu görülecektir. Su içme alışkanlığı kazanabilmek ve bunun yaşamın bir gereği olduğu bilincini yerleştirebilmek için öncelikle mutfak tezgâhı üzerinde suyun eksik edilmemesi gerekmektedir. Bu sayede su içmenin unutulması sorunu çözülecektir.

Yemeklerden kısa bir süre önce 1 bardak su içilmesi açlık hissini bastıracağından yemekte fala yemek yeme engellenecektir. Bu da vücuda alınacak kalori miktarını azaltacaktır. Günlük alınan kalori miktarı verilen kalori miktarından az olduğunda vücut zayıflama moduna geçecektir.  Dışarıdayken meşrubat gibi içecekler yerine su tüketimi yapılmalıdır. Hatta dışarı çıkılırken çantanın bir köşesine mutlak dolu su şişesi konmalıdır. Bu sayede dışarda da su içme alışkanlığı kazanılacaktır. Belli bir süre sonra vücut günlük su alımına alışacağından yemeklerde fazla yemek yeme gibi alışkanlığından da uzaklaşacaktır. İşte bu durum zayıflama yolundaki ilk başarı olacak kayda geçecektir. Su ister soğuk ister ılık içilsin su her haliyle barındırdığı mineraller sayesinde zayıflama yöntemleri arasında önemli bir yere sahiptir. Doğal olması nedeni ile yan etki sorunu yoktur.

3 sene önce yazılmıştır.
"Su İle Zayıflama" bu yazı 10 Temmuz 2017 tarihinde saat 02:15 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 63 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)