Su İçmeniz İçin Sizi Uyaran Akıllı Şişe

denizli tarafından 5 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

Bir yenilik daha geliyor su içmeniz için sizi uyaran akıllı şişe geliyor.

Hayatta ihmal edebildiğimiz su içme işini bize hatırlatan Hidrate Me, dehidrasyondan ölmemeniz için elinden geleni yapıyor.

Hidrate Me (Sula beni veyahut beni sulandır olarak Türkçe’ye çevirebilirsiniz fakat komik olmaz) üzerinde bulunan sensörler yardımı ile sizin tükettiğiniz su miktarını ölçüyor ve telefonunuzla senkronize bir şekilde aldığınız su miktarının verilerini tutuyor. Susadığınız vakit ya da su içmeniz gerektiği vakit da parlayan şişe şu an Kickstarterdaki hedef bütçesini toplamış vaziyette. (35 bin Dolar amaçlayıp 45 bin Dolar toplamışlar)

Telefonunuzla senkronize olmuş olan Hidrate Me isimli bu şişe, gün içinde almanız şart olan su miktarını gösterip bu hedefin ne kadar gerisinde olduğunuzu söylüyor ve su içmenizin üzerinden geçen zamana göre size bildirim göndererek “Hey, biraz daha su içmenin zamanı. Hadi bakalım!” gibi annevari iletiler gösteriyor.Aşağıda tasarım evresinin videosunu da izleyebileceğiniz Sula Beni isimli 0,7 litrelik, bakteri tutmayan, akıllı su şişesinin ücreti 39 Dolar olacakmış ve 2015’in kış sezonunda (Aralık ayına gelen bölüm, ocak, şubat değil) piyasada olması tasarılanıyormuş.. (Bir şişe için o ücret ne; 0,7 litre ne?)

5 sene önce yazılmıştır.
"Su İçmeniz İçin Sizi Uyaran Akıllı Şişe" bu yazı 5 Haziran 2015 tarihinde saat 17:20 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 44 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)