Stres Nedir Ve Başa Çıkma Yolları Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Stres Nedir Ve Başa Çıkma Yolları Nelerdir?

Yaşanılan olumsuzluklar ya da değişimler nedeniyle vücudun uyum sağlamak için verdiği tepkilere stres denir.

Stres Belirtileri Nelerdir? 

​​​Herkes hayatı boyunca az ya da çok bir şekilde stresle karşılaşır. Stres vücut için gerekli olan bir durumdur ancak aşırısı ve baş edilemeyen stres kişide rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Stres olduğunda kişi bunu fark eder. Kalpte çarpıntı, kan dolaşımının hızlanması, kalp rahatsızlıkları, tansiyon, baş dönmesi, yer kayıyor hissi, baş ağrısı, depresif hissetme, uyku problemleri, isteksizlik, ellerde uyuşma gibi stres durumuna ve kişiden kişiye değişiklik gösteren rahatsızlıklar görülür.

Stresle Başa Çıkma Yolları Nelerdir?

Stres kişinin her şeye olumsuz bakmasına, normalde zevk alarak yaptığı şeylerden dahi zevk almamaya başlamasına, uyanmak istememesi, uyuyamaması ya da uyanmak istememesi, yorgun ve hasta gibi hissetmesi gibi durumlar yaşamasına neden olmaktadır.

  • Bu durumlar karşısında kişinin hayatında bir şeyleri değiştirmesi gerekir. Bakış açısını değiştirebilmek için olumlu düşünmesini sağlayan şeylerle ilgilenmelidir.
  • Egzersiz yapmak, hobi edinmek, seyahat etmek, arkadaşlarıyla vakit geçirmek,
  • Stres faktörünü çözmek mümkün değilse düşünmemek için farklı şeylere odaklanmak,
  • Ortam değiştirmek, mekanlar hatırlatıcıdır. Bu nedenle aklındaki olumsuzluklardan uzaklaşmak için değişiklik yapmak iyi gelir.
2 sene önce yazılmıştır.
"Stres Nedir Ve Başa Çıkma Yolları Nelerdir?" bu yazı 29 Aralık 2017 tarihinde saat 21:27 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 25 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)