Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Blogolik Yazar tarafından 10 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Sosyal medya dediğimiz kavram, artık dünyanın her yerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de sosyal yaşantının yerini almış ya da sosyal yaşantı içerisinde yaşanan özel anların paylaşımlarını gerçekleştirdiğimiz bir alan haline gelmiştir. Durum bu halde olunca da nerdeyse her anımızın ölümsüzleşmesi ve her durumumuzun çevremizdekiler tarafından bilinmesini ister duruma geliyoruz. Peki ya sosyal medya hesaplarımızın çalınması riskini, sitenin çökebilme ihtimalini ya da artık bu sosyal medyayı kullanmayacağım dediğiniz zaman içeriğindeki paylaşımlarınız için endişe duymadınız mı?

O halde bu yazımızda sizi bu endişelerinden kurtaracak ve sosyal medya hesaplarınızın yedeklerini nasıl alırsınız? sorusuna bunun en çok ülkemizde kullanımı gerçekleşen twitter, facebook ve instagram hesapları için nasıl gerçekleşeceğini açıklayalım.

Twitter Hesabı Yedekleme

Yedekleme konusunun öncüsü olan twitter için bu yedekleme işlemi hiç zor değil.Öncelikle üyeliğinizle hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında; sağ üstte yer alan profil resminize ve akabinde de “Ayarlar” kısmına tıklıyoruz. Açılan bölmeden hesap kısmına tıklayıp en altlarda bulunan “Arşivini iste” butonuna basarak, hesabınıza ait mail adresinize gönderileceğine dair uyarıyı görüyorsunuz. Ancak arşivleme ve aktarım işlemleri zaman alacağı için bu uyarı sonrasında ortalama bir süre sonrasında mailinize dosyanız gönderilmiş olacaktır.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Sosyal Medya Hesaplarınızın Yedeklerini Nasıl Alırsınız?" bu yazı 10 Ağustos 2017 tarihinde saat 23:29 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 30 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)