Sony PlayStation 5’e Dair İlk Önemli Bilgiler!

Blogolik Yazar tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde yazılmıştır.

Sony, PlayStation 5 konsoluna dair önemli ilk bilgileri paylaştı. İşte ortaya çıkan ilk resmi bilgiler…

Sony PS5 hakkında vermiş olduğu bilgileri, Wired ile gerçekleştirmiş olduğu bir röportaj esnasında verdi. Sony ekibinin önemli isimlerinden olan ve konsolun baş mimarı olan Mark Cerny, sizlerle paylaşacağımız bilgileri vermiş olan kişi. Durum böyle olunca, bilgilerin önemi ve yeri de bir hayli yükseliyor tabii. Öncelikle, Mark Cerny tarafından verilen bilgilere göre PlayStation 5, geri uyumluluk özelliğine sahip olacak. Yani, PS4 oyunları, PS5 üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışacak. Şu anda kullanılmakta olan PlayStation VR seti de, yine konsol tarafından desteklenen şeyler arasında yer alacak.

Mark Cerny tarafından verilen bilgilere göre, gelecek nesil konsolları olan PS5, kutulu oyun desteklemeye devam edecek. Yani, PS4 arşivinizin yanına bir de PlayStation 5 arşivi ekleyebileceksiniz. Her ne kadar net bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da, Sony ekibi tarafından 2019 yılı içerisinde bir çıkış olmayacağı net bir şekilde dile getirildi. Görsel ve performans anlamında da çok önemli gelişmeler ile karşımıza çıkacak olan ekip, ne yazık ki bu yıl gerçekleştirilecek olan E3 2019 etkinliklerinde yer almayacak. Bu yüzden de, E3 2019 etkinliklerinde PlayStation 5 ile ilgili bir şey duyamayacağız.

Bizleri heyecanlandırmayı başarmış olan nokta ise, görsel ve performans geliştirmeleri oldu. Verilen bilgilere göre, 3. nesil 8 çekirdekli bir AMD Ryzen işlemcisine sahip olacak. Bunun yanında, Radeon Navi teknolojisi ile çıkış yapacak olan GPU kullanacak fakat bu GPU, konsola özel ayarlanmış olacak. Sony PS5 hakkında verdiği bilgilere, bir de 8K desteğini ekledi. SSD kullanacak olan konsollar, henüz pek desteklenmeyen 8K çözünürlük kalitesinde oyun tecrübesi sunacak. Aynı zamanda RTX teknolojisinin bir benzeri de kullanılacak.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Sony PlayStation 5’e Dair İlk Önemli Bilgiler!" bu yazı 14 Mayıs 2019 tarihinde saat 02:01 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)