Sony Mobil Alanda Çekilmeye Devam Ediyor

Blogolik Yazar tarafından 22 Mayıs 2019 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon kategorisinde hedeflediği başarılardan uzak kalan Sony, yeni bir çekilme kararı daha almışa benziyor.

Sony’nin Kurumsal Strateji Toplantısında ileriye dönük planları arasında televizyon, kamera, mobil ve ses bölümlerinin birleştirilmesi var. Sony bununla birlikte Xperia markasını taşıyan telefonları daha cazip hale getirmek istiyor. Şirkete göre Xperia 1 bu yaklaşımın ilk temsilcisi.

Sony bununla birlikte operasyonel maliyetleri% 50 azaltmak ve daha küçük bir müşteri tabanına odaklanmak için çeşitli pazarlardan çekilmeyi planladığını duyurdu. Sony bundan sonraki süreçte Hindistan, Avustralya, Kanada, Güney Amerika, Meksika, Afrika ve Orta Doğu pazarlarında olmayacak. Şirketin odak bölgeleri ise Japonya, Avrupa, Tayvan ve Hong Kong olacak.

2020 yılına kadar bu süreci tamamlamak isteyen Sony gelecek yıldan itibaren akıllı telefon bölümünü kâr edecek hale getirmeyi hedefliyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Sony Mobil Alanda Çekilmeye Devam Ediyor" bu yazı 22 Mayıs 2019 tarihinde saat 21:41 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)