Sony Meşhur Xperia Serisine Bir Üye Daha Ekliyor

Blogolik Yazar tarafından 6 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı tçelefon alanında da mücadele eden Sony, Xperia serisi ile yoluna devam ediyor. Şimdi de Xperia XZ2 Pro ile ilgili pek çok bilgi ortaya çıktı.

Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact’ın duyurusunu gerçekleştiren Sony, nisan ayında çift arka kameraya sahip ilk telefonu olan Xperia XZ2 Premium modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Sony görünüşe bakılırsa amiral gemi segmentinde rekabet edecek yeni bir telefon daha hazırlıyor: Sony Xperia XZ2 Pro.

Çin belgelendirme kuruluşu TENAA’da ortaya çıkan H8166 model numarasına sahip telefonun tanıtım tarihi için ağustos sonunda düzenlenecek IFA 2018 etkinliği gösteriliyor. Zaten Sony’nin yıllardır IFA etkinliklerini boş geçmediğini biliyoruz.

TENAA bilgilerine göre Xperia Z2 Pro’da 5.8 inç büyüklüğünde 18:9 formatında bir ekran kullanılacak, ancak ekran çözünürlüğü şu an için bilinmiyor. Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacak cihazın bilinen bir diğer özelliği ise 3.400 mAh büyüklüğündeki pili.

Xperia Z2 Pro’da büyük olasılıkla çift arka kamera göreceğiz. 6GB RAM, 64GB depolama ve suya/toza karşı dayanıklılık telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak. Bakalım Sony yeni ürünleri ile akıllı telefon pazarında hedeflediği başarıları greçekleştirebilecek mi?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Sony Meşhur Xperia Serisine Bir Üye Daha Ekliyor" bu yazı 6 Haziran 2018 tarihinde saat 14:39 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 16 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)