Şok Diyeti Nedir? Zararları Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 4 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Şok Diyeti Nedir? Zararları Nelerdir?

Genellikle hızlı kilo vermek için uygulanan ve günlük alınan kalorinin çok altında kalori alınmasına yönelik uygulanan şok diyeti, uzun dönem kilo vermeyi sağlamaz ve sağlıksızdır.

Şok Diyetinin Vücuda Zararları Nelerdir?

Şok diyete başlayıp kilo vermeye çalışmak ve bunu 1-2 hafta kadar uygulamak ve sonucunda birkaç kilo verilse bile diyeti bırakıp normal yeme şekline dönüldüğü zaman verilen kiloları aynen, hatta daha fazla geri almış olunur. Çünkü şok diyeti yapıldığında vücudumuz azalan kalorinin yerine karaciğer ve kaslarda birikerek çok sayıda glikozdan oluşan glikojen depoları kullanmaya başlar.

Vücudumuz artık enerji kaynağı olarak glikojen depolarını kullanmaya başlar ve bununla birlikte vücutta su kaybı yaşanır çünkü 1 gram glikojen vücuttan 3 gram su kaybedilmesine neden olur… Böylelikle kilo vermenin temel amacı olan yağ hücrelerinde azalma olmamıştır vücut sadece depoladığı enerji kaynaklarını kullanırken vücut su kaybetmiştir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Şok Diyeti Nedir? Zararları Nelerdir?" bu yazı 4 Aralık 2017 tarihinde saat 23:42 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 26 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)