Snapdragon 810 işlemcili Xiaomi Mi Note Pro’da ısınma sorunları baş gösterdi

denizli tarafından 14 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Yine Snapdragon ve yine ısınma sorunu

Snapdragon 810’da yaşanan ısınma meselesi kabak tadı verdi diyebilirsiniz lakin Qualcomm’un mobil sektördeki hakimiyeti göz önüne alındığında benzer haberler bir hayli kez gündeme taşınması normal olarak karşılanabilir.

Son olarak Xiaomi’nin ocak ayında duyurduğu üst düzey akıllı telefon Mi Note Pro’da ısınma meselesi baş gösterdi. Aslında Mi Note Pro cephesinden gelen test neticeleri fazlasıyla pozitifti. Hem de Mi Note Pro, Snapdragon 810 işlemcisini kullanan telefonlar arasında en iyi performansı göstermişti.

Xiaomi Mi Note Pro’nun satışa çıkması ve telefonun günlük kullanım tecrübesi ise bu vaziyetin zıddını gösteriyor. Çin’de bir hayli forum ve sosyal medya kanalında Mi Note Pro’da olan ısınma probleminden söz ediliyor. Isınmaya bağlı olarak anakartın yanması, şarj sırasında aşırı ısınma ve yeniden ısınmaya bağlı olarak oluşan ekran hataları mevzubahis yakıntıların yalnızca bazıları.

Oysa Quacomm ve Xiaomi mühendislerince yürütülen AR-GE çalışmalarında daha randımanlı ısı dağıtma sistemlerinin geliştirilmesi Snapdragon 810’un ısınma meselenini ortadan kaldırmıştı. Xiaomi’nin gelen yakıntılar üzerine yapacağı izah merakla bekleniyor. Xiaomi aşırı ısınmaya çözüm getirmek için acilen bir güncelleme (işe yarayıp yaramayacağı ise belirsiz) yayınlamak zorunda kalacağa benziyor.İnşallah çözülebilir çok büyük bir sorun gerçekten.

4 sene önce yazılmıştır.
"Snapdragon 810 işlemcili Xiaomi Mi Note Pro’da ısınma sorunları baş gösterdi" bu yazı 14 Mayıs 2015 tarihinde saat 15:04 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 140 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)