Snapdragon 710’un Mobil Versiyonu Kirin 710 İle Denk Olabilir!

Blogolik Yazar tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır.

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 710’un performans olarak Kirin 710 ile neredeyse aynı performansı sunduğu ortaya çıktı. İşte habere ilişkin detaylar…

Mobil dünyanın önemli rekabetlerinden biri de işlemci cephesinde yaşanıyor. Sektörün neredeyse hakimi konumunda olan Qualcomm, Snapdragon ailesi ile hakimiyiteni pekiştirirken karşısında rakip olarak MediaTek ve Huawei’nin kendi ürettiği işlemciler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 710 işlemcisini duyuran Qualcomm, bu yeni ürünle yapay zeka desteğini orta sınıf cihazlara da getireceğini açıklamıştı. Bu işlemci yeni nesil 10 nm teknolojisini kullanıyor.

Bu yeni işlemciye karşılık Huawei’nin kendi cihazlarında kullanmak üzere Kirin 710 işlemcisini geliştirdiği iddia ediliyor. İddialara göre bu işlemci firmanın daha önce geliştirdiği Kirin 659 işlemcisinin 12 nm teknolojisi baz alınarak geliştirilecek. Eski teknoloji olacağı için pilömrü ve özellikleri biraz daha düşük olması beklenen Kirin 710 işlemcisinin yapay zeka desteği için bütünleşik bir birime sahip olacağı düşünülüyor.

Huawei ya da alt şirketi HiSilicon şimdilik Kirin 710 ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ama söylentiler doğru çıkarsa yeni işlemcinin temmuz ayında duyurulması beklenen Huawei Nova 3 ile tanıtılabileceği düşünülüyor. Yine de tüm bu bilgilerin varsayım olduğuru ve gerçek olmama ihtimalinin bulunduğunu ifade etmek gerekiyor.

Öte yandan en azından işlemci geliştirme kısmı doğru olabilir. Zira Huawei yakın zamanda üst ya da orta düzey bir işlemci geliştirmedi. P20 modelinde bir önceki modelde de kullandığı Kirin 957 işlemcisini kullanan Huawei’nin yeni bir işlemci seti geliştirmesi muhtemel görünüyor. Bakalım Huawei önümüzdeki süreçte bu tarz bir hamlede bulunacka mı?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Snapdragon 710’un Mobil Versiyonu Kirin 710 İle Denk Olabilir!" bu yazı 11 Haziran 2018 tarihinde saat 19:38 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 32 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)