Siyah Arka Plan Kullanılarak Nasıl Pil Tasarrufu Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 12 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Siyah Arka Plan Kullanılarak Nasıl Pil Tasarrufu Yapılır?

Bu yöntem kullanıcılara pil gücünden yadsınamayacak ölçüde tasarruf yapmalarına yardımcı olacaktır. Özellikle Amoled ekrana sahip akıllı telefonlarda uygulanabilen bu yöntem sayesinde  %8 ila %18 arasında pil tasarrufu sağlanmaktadır.

Yapılan testlerde Amoled ekranlı telefonların ışığın rengine göre güç sarf ettikleri tespit edilmiştir. Siyah renkte ise bu durumun minimum seviyeye düştüğü görülmüştür. Bu nedenle ekran temalarını siyah renkte tercih etmek güç tüketimini uzatmanıza yardımcı olacaktır. Ancak burada bu yöntemin sadece Amoled ekranlı akıllı telefonlarda geçerli olduğunu belirtmeliyiz. Led ekranlı akıllı telefonlarda ekranınızın arka planının renkli ya da siyah olmasının güç tüketimine etkisi bulunmamaktadır. Led ekranlarda tüm renkler aynı derecede güç tüketmektedir. Eğer Amoled ekranlı bir telefona sahipseniz siz de vakit kaybetmeden telefonunuzun güç tüketimini %18’ e kadar arttırabilirsiniz.

Bunun dışında güç tüketiminizi en çok nelerin etkilediğini düşünerek bazı uygulamaları telefonunuzdan kaldırabilir, ekran parlaklığını biraz azaltabilir, gerekmediği sürece Bluetooth, Gps’i devre dışı bırakabilir, zaman zaman telefonunuzu uyku moduna ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzdaki uygulamaları sürekli güncel tutmanız da size yardımcı olacaktır. Bu yöntemler sayesinde telefonunuzu daha uzun süre şarja takmadan kullanabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
"Siyah Arka Plan Kullanılarak Nasıl Pil Tasarrufu Yapılır?" bu yazı 12 Mart 2017 tarihinde saat 18:38 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)