Sivilce Yok Etme Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Sivilce Yok Etme Yöntemleri

Ergenlik döneminde başlayıp kimi zaman tüm hayatımız boyunca yakamızı bırakmayan sivilceler hepimizin kâbusu olmuştur. Bu sivilceler için kimi zaman eczanelere koşup pahalı ürünler tercih ederken kimi zaman da daha pratik yöntemleri uygulamayı seçtik.

Sivilce yok etme yöntemleri konusunda çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Mesela aspirin başvurabileceğimiz yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntemde ihtiyacımız olan malzemeler bir adet aspirin ve biraz su. Bir kâsede aspirin ve suyu iyice karıştırıyoruz. Daha sonra katılaşan bu karışımı bir pamuk veya kulak çöpü yardımıyla sivilcenin üzerine sürüp yarım saat bekliyoruz ve süre sonunda nemli bir bezle cildi temizliyoruz. Şaşırtan ama bir o kadar da etkili olan yöntemlerden birisi de diş macunu.

Yatmadan önce sivilcenin üzerine süreceğiniz diş macununu sabah temizlemeniz halinde sivilceniz geçmeye başlayacaktır. Antibiyotik etkisi bulunan bal da işe yarayan çözümler arasında. İki yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı tarçını bir kasede karıştırın ve sivilcenin üzerine sürün, yaklaşık on dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Sarımsağın doğal antibiyotik olduğunu bilmeyen yoktur. Eğer çok hassas bir cilt yapınız yoksa sivilcenin üzerine biraz sarımsak sürüp bekleyin. Ayrıca salatalığın iltihap söktürücü ektisinden faydalanmak da mümkündür. Bir adet rendelenmiş salatalık ve iki üç çay kaşığı limon suyu ile elde ettiğiniz macunu sivilcenin üzerine sürün ve sivilcenizden ebediyen kurtulsun.

2 sene önce yazılmıştır.
"Sivilce Yok Etme Yöntemleri" bu yazı 27 Ekim 2017 tarihinde saat 00:38 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 42 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)