Sırt Eğriliği Nasıl Düzeltilir ?

Blogolik Yazar tarafından 9 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Sırt Eğriliği Nasıl Düzeltilir ?

Sırt eğriliği dediğimiz aslında omurganın sağa ve sola doğru eğilmesi anlamına gelen skolyozdur. Skolyoz bir bulgudur ve pek çok neden skolyoza neden olabilir. Sırt eğriliği ilerleyen dönemlerde pek çok soruna ve ağrıya sebep olabileceği için en eken dönemde önlemi alınmalıdır.

Sırt Eğrisi Çeşitleri Nelerdir ?

Skolyozun(sırt eğriliği)  tedavisi kişiye göre değişir. Skolyoz (sırt eğriliği) tedavisinde eğri derecesi ve kişinin yaşı önemlidir. Düzenli egzersiz ve  sırt kaslarını güçlendirmek skolyozun tedavisine yardımcı olur.

Sırt eğriliğinin çeşitleri vardır. Bunlardan biri idiopatik skolyozdur ve sebebi tam olarak aydınlatılamayan ve en sık görülen skolyozdur. Diğer bir skolyoz çeşidi nöromusküler skolyozdur. Temel nedenlerinde ise kas ve sinir hastalıkları yer alır. Son sırt eğriliği(skolyoz) çeşidi ise konjenital skolyozdur. Anne karnında çocuğun gelişimine bağlıdır. İlk yıllarda hızlı ilerlediği için tedavi süreci erken yaşlarda cerrahi müdahale gerektirebilir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Sırt Eğriliği Nasıl Düzeltilir ?" bu yazı 9 Mart 2017 tarihinde saat 22:29 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 80 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)