Sırt Eğriliği İçin En İyi Yöntemler

Blogolik Yazar tarafından 31 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Sırt Eğriliği İçin En İyi Yöntemler

Sırt eğriliği(skolyoz) tek bir tedavi seçeneği yoktur. Sırt eğriliğinin tedavisinde  tanı aldığı yaş, eğriliğin yeri ve derecesi,eğriliği oluşturan sebepler ve muayene bulguları önemlidir. Sırt eğriliği için 3 alternatif yol vardır. Bunlardan biri sırt eğriliğine (skolyoz)özel fizik tedavi egzersizleridir. İkincisi korse tedavisidir. Eğriliği 20-40 derece arasında olan kişilerde etkilidir. Korse kullanımında ameliyat olma ihtimali azalmaktadır. Üçüncü seçenek ise cerrahi tedavidir ve 40-45 derece üzerindeki eğriliklerde gündeme gelir.

Ergenlerde ve yetişkinlerde düzeltme ve dondurma( sabitleme) ameliyatları uygulanır. Cerrahi müdahalede riskler bulunduğu için günümüzde ameliyat yöntemleri geliştirilmiştir. Sırt eğriliğindeki cerrahi tedavide 3 önemli gelişme vardır. Bunlardan biri uzatılabilen ve omurga hareketliliğini bozmadan omurgayı sabitlemeden manyetik çubuklar ağrısız ve ameliyatsız şekilde yapılabiliyor. Ayrıca çocuğun büyümesini durdurmuyor. Başka bir gelişme olan nöromonitoritasyon yöntemiyle cerrahi tedavi sırasında felç olma kaygısına çözüm bulunuyor. Omirilikte yanlış giden durum ve omirilik iletiminde iletiminde kesinti ya da yavaşlama anında nöromonitorizasyon yapan nörolog tarafından görüntülenip ortadan kaldırılıyor. Sırt eğriliği düzeltme tedavileri eskisinden çok daha kolay ve başarılı  olmaktadır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Sırt Eğriliği İçin En İyi Yöntemler" bu yazı 31 Mart 2017 tarihinde saat 22:24 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 53 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)