Signal Uygulamasında Tehlikeli Bir Açık Olduğu Ortaya Çıktı

Blogolik Yazar tarafından 13 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır.

Popüler mesajlaşma uygulamalarından Signal, oldukça tehlikeli bir açık ile gündeme geldi. İşte ayrıntılar…

Signal uygulamasında tespit edilen güvenlik açığı aslında cross site scripting (XSS) temelli bir açık. Yani bu açık sunucu tarafında çalışmıyor, fakat Signal’in hem Windows hem de Linux versiyonlarını etkileyen bu açık nedeniyle hackerlar sisteminizde komut çalıştırabiliyor. Size attıkları bir mesajı okumanız halinde tetiklenen bu açık sayesinde hacker, işletim sisteminizi telefonundan dahi kontrol edebilir bir duruma geçiyor.

Oldukça ürkütücü olan bu açık hakkında henüz detaylı bir açıklama yok fakat eğer açık Signal uygulamasının kullandığı Electron yapısında ise, durum çok daha kritik bir boyut kazanabilir. Çünkü bu yapı Slack, Skype, WordPress gibi dev sistemlerde de kullanılıyor.

Signal ekibi, açığın raporlanmasının ardından sadece 2-3 saat gibi kısa bir sürede açığın kapatıldığı güvenli versiyonu yayınlayarak kullanıcılarına sundular. Windows ve Linuş işletim sistemlerinde Signal kullananların en kısa sürede bu yeni güncellemeleri edinmeleri gerekiyor. Aksi taktirde tehlikeyi savuşturabilmeniz mümkün değil.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Signal Uygulamasında Tehlikeli Bir Açık Olduğu Ortaya Çıktı" bu yazı 13 Mayıs 2018 tarihinde saat 17:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 30 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)