Siber Saldırısı Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 11 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Siber Saldırısı Nasıl Yapılır?
Sanal saldırıların savuşturulması veya engellenmesi için yeni tür savunma sistemleri ve ekipleri oluşturulmaya başlandı. Yeni savunma sistemleri ortaya çıktıkça yeni nesil siber saldırılar üretildi. Aynı insan vücuduna yerleşen ve tedavilere göre mutasyon geçirip kendine daha etkin bir savunma sistemi oluşturulan virüsler gibi, bu siber saldırılarda kullanılan virüsler de her savunmada kendini daha donanımlı hale getirip o savunmayı daha rahat kırabilmek için daha üstün bir virüs haline gelmektedir.

Bu saldırıların amacı en üst kademede devletlerin gizli bilgilerine sızmak (eskiden devletlerin istihbarat teşkilatlarının yaptığı işleri şimdilerde hackerlar yapıyor) en basit kademede ise insanların banka hesap bilgilerine veyahut kredi kartı bilgilerine erişerek paralarına ulaşmaktır. Bu saldırılar topluca bir grup tarafından organize bir şekilde yapılabildiği gibi (örneğin Anonymous grubu toplu bir hacker grubudur ve devletlerin onaylamadıkları davranışları doğrultusunda devletlere ait internet sistemlerine ve veri tabanlarına yönelik saldırıda bulunurlar.) bireyler tek tek de yapmaktadır. Kanunen doğru olmayan bu saldırılar bir veya birden çok insanı mağdur edebilmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Siber Saldırısı Nasıl Yapılır?" bu yazı 11 Nisan 2016 tarihinde saat 12:00 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 45 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)