SI CAPTCHA ile Spam Yorumlardan Kurtulun

denizli tarafından 4 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

SI CAPTCHA ile Spam Yorumlardan Kurtulun
Wordpress kullanıcıları için belki de başa beladır spam yorumlar. çeşitli programlar aracılığı ile sitelerinize spam yorumlar gönderilerek backlink alınmak istemekte siz yorumu onayladığınız takdirde sitenizde yer almaktadır. Bir çok sitede rastladığım binlerce onay bekleyen spam yorum bunlar sitenize zarar verecektir.İşte tam bu sırada bir eklenti ile tanışma fırsatım oldu.
SI CAPTCHA ile Spam Yorum eklentisi 
eklenti sayesinde spma yorumlardan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. wordpres ile birlikte gelen Akismet eklentisine bir alternatif daha olarak görülen eklenti sayesinde istenmeyen yorumlarınızı da silebilirsiniz.

tamamen kod ile çalışan bu sistem ziyaretçilerinize yorum yaparken, wordpressinize kayıt olma imkanı tanıyorsanız kayıt olurken veya giriş yaparken captcha kodu’nu doğrulamalarını isteyebilirsiniz. Bu hem güvenli hemde güzel bir yöntem.Sizlerde siteleriniz de ki istenmeyen yorumlardan şikayetçi iseniz ve eklenti konusunda tedirginlik yaşıyorsanız bu eklentiyi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Eklentiyi kullanmak için WordPress yönetim panelinizin Eklentiler sekmesinden > Sı captcha options ( Sı captcha  Ayarlar ) sekmesi ile ulaşabilir ve değişiklikleri yapabilirsiniz.
Eklentiyi indirmek ve test etmek için tıklayın.

5 sene önce yazılmıştır.
"SI CAPTCHA ile Spam Yorumlardan Kurtulun" bu yazı 4 Haziran 2015 tarihinde saat 01:34 sularında "Wordpress" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 69 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)