Sharp Aquos S3 İçin Beklenen Tanıtım Gerçekleştirildi

Blogolik Yazar tarafından 28 Mart 2018 tarihinde yazılmıştır.

Bir süredir Sharp Aquos S3 hakkında sızıntılar ortaya çıkıyordu ve akabinde ürün resmi olarak tanıtıldı.

Aquos S3, selefine göre birkaç değişiklik haricinde çok fazla değişiklik sunmuyor. Aquos S2’nin alt kısmında bulunan parmak izi tarayıcı arkaya taşındığı için, ekranda daha çok yer açmış.

Dairesel çentik ise ön kamera, kulaklık, bildirim LED’i ve sensörü içine alacak şekilde büyük bir çentik ile değiştirildi. Arka kasa ise fırçalanmış metal arka 3D kavisli cam tasarıma sahip. Telefon çift kamera tasarımını koruyor ve parmak izi tarayıcısı arkada konumlandırılmış.

Özellikler

6 inç ekran, 550 nite parlaklık ve 2160 x 1080 çözünürlüğe sahip. Qualcomm’un Snapdragon 630 işlemcisi ile güçlendirilmiş telefon, 4GB RAM ve 64GB’lık depolama alanıyla geliyor.

Çift kameralar f/1.75 12MP geniş açılı lens ve 2x optik zoom ile 13MP telefoto lensten oluşuyor. Kamera kurulumunun altında LED flaş ve sağda altın çerçeveli bir parmak izi tarayıcısı var.

Ayrıca 16 MP 1.4μm kamera ön kamerası portre görüntüleri ve AI güzellik modu için AI selfie gibi özellikler de sunuyor. Aquos S3, yüz kilidi özelliğine de sahip.
Telefonda, USB-C portu üzerinden QC 3.0 18W hızlı şarj desteği olan 3200mAh pil bulunuyor.

Bir hibrid çift SIM yuvası (yalnızca nano) aracılığıyla depolama genişletme (128GB) için MicroSD kart desteği mevcut. Aquos S3 ayrıca 14 LTE bant, VoLTE ve VoWiFi desteği de sunuyor. Telefonda 3.5mm ses girişi yok.

Telefon, Sharp’ın Smile UX arayüzü ve Android 8.0 ile çalışıyor. Smile UX, uygulama kilidi, özel alan, oyun modu ve eski kullanıcılar için basit bir masaüstü modu gibi özelliklere sahip. Güncel yazılımı ve çok sayıda fonksiyonu ile Aquos S3, oldukça sağlam adımlarla geliyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Sharp Aquos S3 İçin Beklenen Tanıtım Gerçekleştirildi" bu yazı 28 Mart 2018 tarihinde saat 18:26 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 31 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)