Satisfactory satış rakamlarıyla hayal kırıklığına neden oldu

Blogolik Yazar tarafından 30 Nisan 2019 tarihinde yazılmıştır.

Satisfactory oyunu büyük umutlarla satışa sunulsada şu ana kadar oyunu oynayan kişi sayısının epey düşük olduğu otaya çıktı.

Geliştirici ekibin attığı tweetlere göre bazı iadelerin de ardından, oyunun şimdiye kadarki toplam satış rakamı sadece 9 adet!

Birinci şahıs bir açık dünya fabrika inşaatı oyunu olan Satisfactory, keşif ve dövüşlere odaklanıyordu. Uzayda geçen oyunda fabrikalar yaratıp etrafı keşfetme, otomasyonlu araçlar kullanma ve yeni teknolojileri araştırma imkanımız oluyordu.

Satisfactory, Coffee Stain Studios’un önceki oyunlarının tamamının aksine sadece Epic Games Store’a özel olarak çıkmıştı. Görünüşe göre bu ‘kumar’ hiç de başarılı olmadı ve oyuncu kitlesi Steam’i tercih edeceğinin mesajını verdi.

Yapımcı ekip Satisfactory’i şimdilik Steam mağazasına getitrme planı olmadığını söylüyor. Buna rağmen yaşananlar gösteriyor ki, bağımsız yapımcıların en azından şimdilik Steam’den ayrılmaması gerekiyor. Her ne kadar Steam’de bolca anlamsız, birbirinin kopyası oyunlar yer alsa da, hala ciddi kaliteye sahip indie oyunlar da bulunuyor ve iyi satış rakamlarına erişiyorlar. Muhtemelen Satisfactory de Steam’de satışa çıksaydı, bu satışların çok daha üstüne çıkacaktı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Satisfactory satış rakamlarıyla hayal kırıklığına neden oldu" bu yazı 30 Nisan 2019 tarihinde saat 09:00 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)