Samsung’un ürettiği ilk akıllı saat yıllar sonra ortaya çıktı!

denizli tarafından 19 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Samsung’un 1999 yılında ürettiği ancak satışa sunmadığı giyilebilir teknolojiler kategorisindeki akıllı saatinin görüntüleri yıllar sonra ortaya çıktı.

Son zamanlarda akıllı telefon üreticileri ve diğer firmalar değişik işlevlere sahip akıllı saatlerini kullanıcıya beğendirebilmek için büyük bir yarışın içine girmiş vaziyette. Apple, LG, Motorola gibi dev şirketler bu aletlerini daha yüksek teknoloji ile donatmaya çalışırken bugün yayınlanan görüntüler Samsung’un yıllar önce ilk akıllı saati ürettiğini ortaya çıkardı.

1

2

 

Samsung’un 1999 senesinde ilk prototipini üretip piyasaya sürmediği saati bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz aletleri andırıyor. Şirketin SPH-WP10 ismiyle duyurduğu ve tasarım yoksunu(O vaktin teknolojisi ile ancak bu kadar olur) saati arama yapabilmesi için oldukça uzun bin antene 50 gram (1.78 ons) ağırlığa ve 2 santimetre (0.78 inç) kalınlığa sahipti. Bugünün akıllı saat standartlarına göre telefon ve saat karışımı elektronik saatin işlevselliği o günün teknolojisine göre iyi görünüyor.

Samsung SPH-WP10 kısaca bileğinize taktığınızda 90 dakika kadar arama yapabilme, 60 saat bekleme gibi özellikler sunuyor. Ayrı olarak giyilebilir teknolojiler kategorisine katılabilecek alette menüler arasında dolaşmak için arkadan aydınlatmalı monokrom LCD ekran ve fiziksel düğmeler bulunuyor.

Samsung’un ilk akıllı saati SPH-WP10’un nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan, diğer görüntülerine ise sonraki sayfalardan göz atabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Samsung’un ürettiği ilk akıllı saat yıllar sonra ortaya çıktı!" bu yazı 19 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:32 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 92 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)