Samsung Telefonların Bataryasında Dinleme Cihazı mı Var?

denizli tarafından 26 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Samsung Telefonların Bataryasında Dinleme Cihazı mı Var?Ayrıntılar konumuzda.

Çok kısa bir sürede sosyal medya üzerinden yayılan ve pek çok spekülasyona neden olan Karadenizli (aksandan belli) elektrikçi olduğunu tahmin ettiğim amcanın videosunda gördüklerinizi sakın yapmayın.
 

Aşağıda izleyebileceğiniz videoda, Karadenizli elektrikçi bir amca Samsung marka telefonların bataryasında bir dinleme aleti olduğunu ve Samsung’un ufak bir çip vesilesi ile bizi dinlediğini müdafaa ediyor ve kendisinin yaptığı gibi bataryada bulunan bu dinleme aletini sökmeniz ile ilgili sizi uyarıyor. (sakın yapmayın öyle şeyler)

İlk olarak bataryayla oynamanın ne kadar tehlikeli olabileceğini biliyorsunuz. ( TAA az uyarmadı. ) Sonralıkla da bu dinleme aleti muamelesi gören çipin bataryanızı telefona taktıktan sonra ve şarj esnasında devreyi bitiren bir özelliği olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

Peki ne bu zımbırtı?

Bu dinleme aletiymiş gibi davrandığınız ve “aman tanrım Samsung bizi dinliyor, tüm bilgilerimizi ele geçirecek” diye reaksiyon verdiğimiz çip NFC çipi. (“hakkaten NFC diye bi’ şey var; o ne ya?” dediğinizi duyar gibiyim)

NFC teknolojisi, her ne kadar Türkiye’de yalnızca telefondan telefona resim göndermek için kullanılan bir teknolojiymiş gibi idrak etse da aslında ülke dışında oldukça yaygın hale gelmiş bir teknoloji. NFC irtibatı sayesinde cep telefonunuzu anahtar yerine kullanabilir, cep telefonunuzu kredi kartı yerine kullanabilir, cep telefonunuzun yakın bir gelecekte etraftaki diğer akıllı aletler ile etkileşimde bulunmasını sağlayabilirsiniz. (hasılı çok yakın gelecekte çok işe yarayacak, 10 numara teknolojilerden biri, iBeacon filan hep NFC)

İşte o Karadenizli elektrikçinin söktüğü ve dinleme aleti dediği zımbırtı, NFC kullanmanıza bir takım aletlerde telefonunuzu kablosuz şarj etmenize yarıyor.Videoyu izleyin merakınız giderilsin diye paylaşıyorum aşağıda fakat sakın amcanın yaptıklarını yapmayın. (tekrar uyarıyorum bataryayla şaka olmaz)

(Hayır, Samsung seni dinlese ne olacak? Ne öğrenip de nerede kullanacak senden öğrendiği bilgileri? Sanki hepiniz üst düzey diplomatsınız da bilgilerinizi diğer devletlere satacaklar. Sınavdan kaldığını babama mı yetiştirecek Samsung, işi gücü bırakıp veyahut sevgilini aldattığını öğrenip şantaj mı yapacak sana?)

4 sene önce yazılmıştır.
"Samsung Telefonların Bataryasında Dinleme Cihazı mı Var?" bu yazı 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:59 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 98 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)