Samsung, iPhone 6S Plus nedeniyle Galaxy Note 5’i daha erken duyurabilir

denizli tarafından 19 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Samsung, iPhone 6S Plus nedeniyle Galaxy Note 5’i daha erken duyurabilir bilginize.
Galaxy Note serisiyle büyük ekranlı telefonlar kategorisini yıllardır domine eden Samsung, geçen sene tanıtılan iPhone 6 Plus ile ilk kez ciddi bir rakiple karşılaştı. 5.5-inçlik ekranıyla bir hayli Android kullanıcını iOS tarafına çekmeyi muvaffak olan iPhone 6 Plus’ın Galaxy Note 4 satışlarını baltaladığı bir gerçek.

Galaxy S6 ve S6 Edge modelleriyle tasarım, malzeme kalitesi ve arayüze büyük oranda çeki düzen veren Samsung bu hamlenin meyvelerini toplamaya başladı. İddiaya göre şirket Galaxy Note 5 için de değişik bir hamle geliştiriyor.

Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy Note 5’i temmuz ayında duyurabilir. Şirketin tanıtım tarihini erkene almasının bir numaralı nedeni ise iPhone 6S Plus gösteriliyor. Galaxy Note 4 geçen yıl 4 Eylül’de, iPhone 6 Plus 10 Eylül’de tanıtıldı. Telefonların yakın dönemde tanıtılması bilhassa Galaxy Note 4 satın almak isteyen kullanıcıların kafalarını karıştırdı. Sonunda Samsung  büyük ekranlı iPhone’a daha fazla kullanıcı kaptırmamak için Galaxy Note 5’i beklenenden iki ay önce tanıtması muhtemel görünüyor.

Apple’a karşı düşünülen stratejik hamlenin gerçekleşebilmesi için Samsung mühendislerinin ve tedarikçi firmaların ellerini tez tutması gerekecek. Yeniden raporda yer alan bilgilere göre Samsung Galaxy Note 5’in tasarım ve teknik özelliklerini bitirmiş vaziyette ve hem de şirket telefonu birçok global ortağına sergiledi dahi. Haziran ortasında prototip evresi bitirilecek Galaxy Note 5 için ağustos başı bakımından ise ön siparişler alınmaya başlayacak.

Güney Kore medyasına göre Galaxy Note 5 (7.9mm) Galaxy Note 4’ten (8.5mm) daha ince bir kasaya sahip olacak. Galaxy S6 gibi metal ve camdan yüzeyden oluşması beklenen Galaxy Note 5’in Ultra HD ve 2K çözünürlüklü sürümleri test ediliyor. Ekran boyutunun ise 5.89-inç olacağı gelen haberler arasında. Son sürümde hangi ekran kullanılır bilinmez fakat işlemci tarafında Exynos 7422’nin bulunacağı iddiaları her geçen gün güçleniyor.

Galaxy Note 5’e  4.100mAh kapasiteli bir pilin eşlik edeceği konuşuluyor ancak Galaxy Note 4’te yer alan 3.220 mAh kapasiteli pil ve Galaxy Note 5’in daha ince bir kasaya sahip olacağı iddiası göz önüne alındığında, Samsung’un pil miktarını bu derece artırması pek de gerçekçi görünmüyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"Samsung, iPhone 6S Plus nedeniyle Galaxy Note 5’i daha erken duyurabilir" bu yazı 19 Mayıs 2015 tarihinde saat 16:16 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 85 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)