Samsung Hindistan Telefon Pazarında Üçüncülüğe Geriledi

Blogolik Yazar tarafından 26 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon şirketlerinden Samsung, Hindistan telefon pazarında üçüncü sıraya geriledi. İşte detaylar…

Dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Hindistan pazarında dinamikler sürekli olarak değişiyor. Bir dönem Samsung‘un %50’lik pazar dilimi bu pazarda Samsung‘un asla geçilemez bir üretici algısına sebep olmuştu. Daha sonra Xiaomi, Redmi Note 5 serisi ile Hindistan pazarında fırtınalar kopardı ve Samsung‘u geçmeyi başardı. O günden beri de Çinli üretici zirveyi bırakmadı. Bugün ise Vivo da Samsung’u bu pazarda resmen geçti.

Bu oldukça önemli bir durum zira Hindistan pazarı tüm üreticiler için çok önemli bir değer. Samsung‘un en büyük avantajı ise bu pazarda Apple ve Huawei‘nin esamesinin okunması. Samsung Galaxy M serisini sadece Hindistan pazarı için geliştirmişti ve yoğun ilgi karşısında bu seri global pazarda da satışa sunuldu ve sanırız bundan dolayı da Galaxy M serisine olan ilgi Hindistan pazarında azaldı.

Listeye baktığımızda Xiaomi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %7 büyüme göstererek bu pazarda %27’lik bir paya sahip oluyor. Vivo ise tam %132 büyüme göstererek %21’lik pazar payına sahip. Samsung ise %19’luk pazar payı ile yola devam ediyor. OPPO Hindistan pazarında %96 büyüyor ve %12’lik pazar payı ile Samsung’u 2020 yılında zorlayacak tek üretici olarak görülüyor. Realme ise Hindistan pazarındaki başarısını beşinci üretici olarak tamamlıyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler yaşanacak?

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Samsung Hindistan Telefon Pazarında Üçüncülüğe Geriledi" bu yazı 26 Ocak 2020 tarihinde saat 13:48 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)