Samsung Hindistan Fabrikasını Geçici Olarak Durduruyor

Blogolik Yazar tarafından 23 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Teknoloji şirketlerinden Samsung, Hindistan fabrikasını geçici olarak durdurma kararı aldı.

2020 hepimiz için kabus oldu desek yeridir . Son Üç ay içerisinde Wuhan’da çıkan Koronavirüs salgını başta Çin olmak üzere Dünyada ki tüm ülkeleri hem maddi hem manevi açıdan epey zarar verdi. Ancak ilginç bir durum var. Akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip ve Çin‘e komşu olan Hindistan, İtalya ve ABD kadar vaka bildirmedi. Hatta Hindistan koronavirüse engel olmak amacıyla bazı işçilerin evde çalışması için yeni atılımlar yapıyor. Bu atılımların ardından Samsung, COVID-19 salgınıyla ilgili işçilerinin güvenliğini garantiye almak için Hindistanda’ki fabrikalarını geçici bir süre kapatacağını duyurdu.

Samsung, Hindistan’daki en büyük üretim tesislerine sahip ve bunlardan biri Uttar Pradesh’teki Noida‘da bulunuyor. Güney Koreli şirket bugünden itibaren buradaki tesisi 23 ve 25 Mart tarihleri arasında kapatacağını belirtti.

“ Hindistan hükümetinin politikasını takiben, Noida fabrikamızın faaliyetlerini geçici olarak 25’ine kadar durduracağız. Ürünlerimizi sağlamada herhangi bir aksaklık olmadığından emin olmak için çok çalışacağız ” dedi .

Koronavirüsü ülkemizde de büyük bir tehdit olup vatandaşların zorunlu kalmadıkça evden dışarıya adım atmamaları gerekiyor.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Samsung Hindistan Fabrikasını Geçici Olarak Durduruyor" bu yazı 23 Mart 2020 tarihinde saat 22:19 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)