Sahte Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Blogolik Yazar tarafından 3 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Sahte Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Facebook teknoloji çağımızın en çok kullan sosyal medya ortamlarından biridir.İnstagram ,Snapchat vb. Sosyal medya ortamları üst sıralarda olsa da,toplumda Facebook göz bebeği olarak kabul edilmiştir. Her gün duyuyoruz yalan veya doğru bir sürü haber yayılmak da ve bu haberler 1 ay veya 1 haftada değil,1 günde tüm dünyaya yayılmakdadır. Bu haberlerin doğru veya yanlış olduğunu ayıklamak için işin cabası.Kelimenin tam anlamıyla baş belası denilebilir.Örnek vermek gerekirse; “Papa dünyayı şoke etti: Papa Franciscus başkanlık yarışında Donald Trump’a desteğini açıkladı”,“Trump Amerika’yı terk etmek isteyenlere Afrika’ya ve Meksika’ya bedava gidiş bileti alıyor” gibi Facebook açıldığından beri bir sürü  yalan haber var.Ve gelelim Facebook bununla nasıl ilgileniyor.

Facebook Sahte Haberler ile Nasıl Savaşıyor?

Diyelimki sahte bir haber yayınlandı,bu haberi milyonlar inceledi,haberin sahteliği Facebook tarafından deil,Facebook kullanıcıları tarafından tespit edilir.Bu sadece sahte haber için heçerli deildir.Bu rahatsız edici fotoğraf,fake hesap kurup içerik paylaşmak vs. Bunlar kullanıcılar tarafından büyük şikayetler alırsa;

  1. Uyarı:Facebook bir içeriģin yoğun şikayet alırsa içeriği yayınlayan hesaba uyarı olarak gönderdiniz resim,video vb. İçerik kişiler tarafından şikayet edilmişdir der.İçeriği kaldırmak hesabın sahibine kalmışdır.Bazen telif hakkınada dönebiliyor.
  2. Para Cezası:İçerik fazlasıyla şikayet almış ve Facebook’da işin içine girmiş ise zorunlu olarak içeriğin kaldırılması + para cezası olarak cezalandırılır.
  3. Mahkeme:Mahkeme olayın en üst mertebesidir.İşin içine kurumlar,Facebook,kullanıcıların şikayetleri girer.Bu şikayetler üzerine mahkeme sonucu para cezası veya hapis olabiliyor.

Siz siz olun sosyal medyada yazı yazarken ve içerik paylaşırken dikkatli olun. İçerik size göre hoş ve güzel gelse de başkalarının hoşuna gitmeyebilir ve sonrasında olaylar olaylar olabilir.Elinizden geldiğince bilinçli kullanıcı olmaya çalışın.Atalarımız boşuna dememiş ummadık taş baş yararmış.

3 sene önce yazılmıştır.
"Sahte Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?" bu yazı 3 Haziran 2017 tarihinde saat 23:23 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 98 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)