Saç Dökülmesini En Aza İndirmek İçin Ne Yapmalı?

Blogolik Yazar tarafından 22 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır.

Saç Dökülmesini En Aza İndirmek İçin Ne Yapmalı?

Saç dökülmesi özellikle erkeklerin başının belası. Hatta az da olsa, çok da olsa hemen hemen her erkeğin saçı dökülebiliyor. Saç dökülmesinin nedenlerini sıralayacak olursak her halde en başta ailesel sorunu yazabiliriz. Özellikle babada saç dökülmesi oluyorsa çocuklarında da olması muhtemel. Sinir ve stresinde saç dökülmesinde etkili olduğu biliniyor. Tüm bunların yanı sıra özellikle genç yaşta saç için kullanılan briyantin ve jöle tarzı kimyevi maddelerde saçın sağlığını bozabiliyor. Peki saç dökülmesini önlemek için ne gibi önlemler alınabilir?

En başta yukarıda yazdığımız kimyevi maddelerden mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. Stres ve babadan gelen bir dökülmeyle karşı karşıyaysanız doğal yöntemlerden yardım almanız gerekebilir. Mesela halk arasında da yaygın olan zeytinyağı masajı ilk yöntem olarak kullanılabilir. Bu yöntemi kullanan birçok kişi sonuç aldığını ve saçlarının daha da güçlendiğini belirtir. Bir diğer yöntem ise kınadır. Özellikle Hint kınası denilen maddeyi bulabiliyorsanız saç derinize kullanmanızda bir sakınca yoktur. Hint kınası bulamıyorsanız kına özü içeren saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

5 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Saç Dökülmesini En Aza İndirmek İçin Ne Yapmalı?" bu yazı 22 Ekim 2015 tarihinde saat 00:42 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 101 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)