Ryzen İşlemci Serisine Dair Yeni Gelişmeler!

Blogolik Yazar tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde yazılmıştır.

Ünlü teknoloji şirketlerinden AMD, Ryzen serisine yeni bir ivme kazandırıyor. İşte detaylar…

AMD Zen mimarili ilk nesil Ryzen işlemcileriyle yakaladığı ivmeyi Zen mimarisi üzerinde şekillenecek 3. nesil Ryzen işlemcileriyle devam ettirmeyi amaçlıyor. Diğer taraftan firma Ryzen APU’larını güncellemeyi de ihmal etmiyor. 2. nesil Ryzen APU’ları günden güne daha da detaylanıyor.

TUM_APISAK’ın aktardıklarına göre Ryzen 5 3400G halefinde olduğu gibi 4 çekirdek 8 izlekli bir konfigürasyonla gelecek. 4.2 GHz tepe frekansında çalışacak yonganın taban frekansı ise 3.7 GHz olarak belirtilmiş. Modelin GPU tarafında 704 shader sayısının korunması beklenirken daha yüksek frekanslar kuvvetle muhtemel.


Ryzen 5 3400G ve Ryzen 3 3200G’nin frekansları sızdıTam Boyutta Gör
Ryzen 3 3200G’de bir önceki nesildeki 4 çekirdek korunurken model yine daha yüksek frekanslarda görev yapacak. 3.6 GHz’den 4 GHz’e kadar uzanabilen yonga yine 8 Vega kümesinde 512 işlem birimine ev sahipliği yapacak.

Hali hazırda işlemci kategorisinde Intel ile AMD’nin büyük bir rekabet içerisinde olduğunu dipnot olarak belirtelim.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Ryzen İşlemci Serisine Dair Yeni Gelişmeler!" bu yazı 18 Mayıs 2019 tarihinde saat 22:00 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 11 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)