Rusya, Sosyal Medya Devlerini Tehdit Etti

denizli tarafından 27 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Kısa bir müddet önce internet yasaklarıyla gündeme gelen Rusya’da sosyal medya devlerinin yasaklanacağı konuşuluyor.

Geçmişte de internet ile ilgili ciddi paranoyalar yaşayan Rus hükümeti olayı bir üst düzeye çıkardı. Putin’in ciddi farklıklar ve sert yasalar getirerek dizginlemeye çalıştığı internet alemi için şimdi de bambaşka bir iddia ortaya atıldı.

Tamamiyle bilgi savunma içgüdüsünden mi bilinmez fakat Putin bu konunun peşini bırakmayacak gibi. Vaktinde internete yönelik değişik yasaları piyasaya çıkarak çoğu batılı firmanın ülkeyi ayrılmasına neden olan Putin, şimdi de Facebook, Google ve Twitter’ın Rus blog yazarları ile ilgili topladığı verilerin tamamını almak istiyor. Roskomnadzor’un (medya izlemede mesul federal bölüm) yaptığıaçıklamaya  göre, Rus blog yazarları karışıklık ortamı yaratmaya çalışma ve destursuz protesto başlatma gibi olaylara kapı aralayabilir.

Bu sebeple Rusya, bu üç sosyal medya devinden kullandıkları şifreleme sisteminin (Rusya içerisinde) muhteva engellemesine müsaade etmesini istiyor. Şayet Rusya’nın isteği yerine getirilmezse sosyal medya devlerinin ülke içerisindeki faaliyetleri yasaklanacak.. (Adamlarda zaten vkontakte, mail.ru, ok.ru gibi sayfalar var çokta takmazlar gibi ya neyse)

4 sene önce yazılmıştır.
"Rusya, Sosyal Medya Devlerini Tehdit Etti" bu yazı 27 Mayıs 2015 tarihinde saat 15:30 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 47 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)