Rusya, Koronavirüs Nedeniyle Bedava İnternet Veriyor

Blogolik Yazar tarafından 17 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Rusya hükümetince alınan kararla birlikte artık Rusya’nın resmi sitelerine ulaşmak isteyen kullanıcıların internete sahip olması gerekmeyecek.

Koronavirüs hayatımızı alt üst etmeye devam ederken ülkece büyük bir teyakkuz altındayız. Tüm Avrupa ülkelerinden çok daha önceden önlem almaya başladık ve hem spor hem de eğlence hayatını virüsün dağılmasını önlemek sebebi ile durdurduk. Bunlar oldukça iyi adımlar ve bunu da karşılığını umarız alacağız. Rusya Koronavirüs için bugün oldukça önemli bir adım attı ve bizim ülkemizde de olduğu gibi online satış kanallarından yasak olan ilaç satışına geçici bir süreliğine izin verdiğini duyurdu.

Putin bu konuda kişilerin evlerine ilaç istemelerine olanak sağlayarak oldukça önemli bir işe imza attı. Bildiğiniz gibi ülkemizde de reçeteli tekrarlı kullanılan (kalp ilacı, tansiyon ilacı, insulin vb) ilaçların reçeteye gerek olmadan alınabilmesi sağlanılmıştı. Belki bu da ülkemizde kullanılabilir.

Bununla birlikte Rusya’da virüs ile mücadele kapsamında Rus Devleti İnternet kaynaklarına ücretsiz erişim sağlama ile ilgili bir düzenleme de ekletildi. Yani Rusya e-devletsitesine bağlanmak için artık internet bağlantınız olmasına ihtiyacınız yok. Bununla birlikte Putin hükümete ve Rus telekomünikasyon şirketlerine “ilaç siparişi verme, uzaktan eğitim alma, kamu hizmeti alma ve hatta film izleme imkanı için ev bilgisayarlarından sosyal açıdan önemli Rus İnternet kaynaklarına ücretsiz erişim sağlama emrinin uygulanmasını hızlandırmak için tüm rezervleri kullanma çağrısında bulundu. İlerleyen süreçte buna benzer yeni hamleler de görebiliriz.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Rusya, Koronavirüs Nedeniyle Bedava İnternet Veriyor" bu yazı 17 Mart 2020 tarihinde saat 22:30 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)