Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

Blogolik Yazar tarafından 30 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

Remix OS tamamen ücretsiz olan Android tabanlı bir işletim sistemidir. Bilgisayar ve tabletlerde kullanım olanağı bulunan bu işletim sistemini www.jide.com internet sitesinden ücretsiz olarak indirip kurma olanağı mevcut. Bunun yanında bu kurulum sağlanması gereken yüksek hızlı bir usb bellek ihtiyacımız da olacaktır. Bu gereksinimleri tamamladıktan sonra kurulum işlemlerine başlayabiliriz.

Bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz ücretsiz kurulum’u Zip formatından klasöre çıkarıyoruz ve .exe dosyasını tıklayarak kurulum işlemlerine başlıyoruz. Sonrasında bu klasörün içerisindeki remixos-usb-tool uygulamasını çalıştırıp çıkan sekmeyi onaylıyoruz. Bu sekmeyi onaylamamızın ardından program, bilgisayarımızdaki verilen usb belleğe aktarımını ve gerekli format yazılımlarının aktarımı sağlıyor. Fakat bu işlem yapılmadan önce bilgisayarınızdaki silinmesini istemediğiniz dosyaların yedeklenmesi önerilir.

İşlem tamamlandığında bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerekiyor. Sonrasında programın usb bellekteki verileri geri yüklemesi prosedürü başlıyor. Bu işlem Remix Os programının en uzun süren işlemi olabilir. O yüzden bilgisayarınızın batarya veya güç kaynaklarını gözden geçirmeniz gerekebilir. Sonrasında ise yüklemiş olduğunuz cihaza Android işletim sistemi entegrasyonu başlıyor ve en son olarak da yükleme tamamlandı şekline gelen uyarıdan sonra dil seçenekleri ve internet bağlantı tercihlerinin sorulduğu ekranlar karşımıza çıkıyor. Bunların seçimi ile de yeniden başlattığımız bilgisayarımız Remix OS arayüzü ile kullanıma hazır hale gelmiş bulunuyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?" bu yazı 30 Eylül 2016 tarihinde saat 13:28 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 69 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)