Remix OS Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 26 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Remix OS Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Remix OS, Jide firması tarafından Android tabanlı işletim sistemini kullanmak isteyen kullanıcıların kullanım kolaylığı sağlaması için geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Remix OS işletim sistemi içerisinde 2 milyon kadar Android uygulamasını barındırarak bu uygulamaların bilgisayarlara indirebilme özelliği sunuyor. Bulunan uygulamalar arasında Whatsapp, Facebook Messenger sosyal iletişim uygulamalarının yanı sıra office programları da yer alıyor. Remix OS işletim sisteminin ara yüzü Chrome Os ile Windows karışımı şeklindedir. Kullanımı da oldukça kolaydır.

Remix OS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Remix OS işletim sisteminin kurulması için üç yöntemin denenmesi gerekiyor. Öncelikle iş olarak yükleme dosyasının bilgisayarlara indirilmesi gerekiyor. İndirilen Remix OS işletim sistemine ait olan exe dosyasının kurulumu gerçekleştikten sonra bilgisayarların yeniden başlatılması gerekiyor. Bilgisayarların yeniden başlatılması ile birlikte Remix OS işletim sistemi kullanıma hazır bir şekilde olacaktır. Aynı zamanda kullanıcılar Remix OS işletim sistemini kurduktan sonra bilgisayarlarına ana işletim sistemi olarak atayabilecekleri gibi Windows’a ek bir işletim sistemi olarak geri planda bekletebilirler de.

Remix OS İşletim Sisteminin Kuruluş Yöntemleri Nelerdir?

Kullanıcılar isterlerse boyutu 8 GB olan bir flash bellek ile Remix OS işletim sistemini bilgisayarlarına kurabilirler. Bunun için flash belleğe atılan .ISO dosyası bilgisayarın yeniden başlatılması ile birlikte bilgisayarın boot özelliği USB belleğe çevrilerek yükleme işlemi gerçekleşir. Remix OS işletim sisteminin kurulması ile birlikte Google Play Store’da bulunan birçok uygulama ve oyunlar masa üstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Genellikle dokunmatik ekranda oynanan oyunlar bu özellik sayesinde fare ve klavye ile oynandığında çok daha keyifli bir halde oynanmış oluyor. Son zamanlarda bilgisayar kullanıcılarının Remix OS işletim sistemini tercih ederek Android işletim sistemleri için uyarlanmış oyun ve uygulamaları kolaylıkla kullanabiliyorlar.

3 sene önce yazılmıştır.
"Remix OS Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?" bu yazı 26 Haziran 2017 tarihinde saat 13:02 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 74 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)