Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

Blogolik Yazar tarafından 19 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır.

Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?
Merhaba arkadaşlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte olumlu olan gelişmeler bazı fırsatçı kişiler tarafından kötü amaçlar ile kullanılmaktadır. Sizden izinsiz size mail yada cep telefonlarınıza sms gönderen kişiler sizlere istemsiz bir şekilde reklam yapmaya çalışmakta ve ürün pazarlamaktadır. Bazı iş yerleri yada numaralarınızın kayıt altında tutulduğu işletmeler numaralarınızı 3.kişiler ile paylaşarak sms havuzuna sizleri de dahil etmektedirler.

Tanık olmuşsunuzdur veya size de gelmiştir büyük ihtimal bu tarz smsler. Bazı dolandırıcılık girişimleri de bu yolla yapılmaktadır. Toplu atılan mesajlarda Tebrikler hediye kazandınız tarzı uygulamalar ile sizi dolandırmaya çalışabilirler.

İlk İş Operatörünüze Başvurun

Operatörünüzle irtibata geçin: E-posta sağlayıcılarının istek dışı mail (spam) filtreleri olduğu gibi cep telefonu operatörlerin de SMS mesajları için spam filtreleri bulunmaktadır. Eğer istemediğiniz mesajları engellemek istiyorsanız operatörünüze başvurarak spam mesajı gönderen hakkında bilgi vermeniz. Böylece operatörler filtrelerine bunu ekleyebilir. Operatörünüzü arayıp kendinize istek dışı hiç bir SMS gelmemesini de sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ile istediğiniz mesajlarda gelmeyebilir buna dikkat edin.

 

5 sene önce yazılmıştır.
"Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?" bu yazı 19 Aralık 2015 tarihinde saat 00:41 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)